کد خبر : 54229

طبق گزارشی که شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران منتشر کرده، ارزیابی خودروها در مهر، به همان سبک و سیاق ماه‌های قبل بوده، منتها در مدل‌های مورد بررسی، دو تفاوت در مقایسه با شهریور به چشم می‌آید. طبق گزارش منتشره ۳۱ خودروی داخلی در مهر امسال مورد ارزیابی کیفی قرار گرفته‌اند که هیچ کدام در مقایسه با آمار شهریور، تغییری از حیث تعداد ستاره‌ها به خود ندیده‌اند.

به گزارش خودروتک به نقل از دنیای اقتصاد ، شرکت بازرسی طبق روال گذشته، خودروهای تحت ارزیابی را در چند دسته قیمتی مورد ارزیابی قرار داده، هرچند البته مشخص نیست محدوده قیمتی خودروها برای هر دسته چقدر در نظر گرفته شده است. از جمع ۳۱ خودروی مورد ارزیابی اما ۲۵ محصول که بیش از ۸۰ درصد کل را تشکیل می‌دهند، حائز سه ستاره کیفی شده‌اند.

این آمار نشان می‌دهد بیشتر خودروهای تولید داخل در سطح سه ستاره به تولید می‌رسند، بنابراین کیفیتی نسبتا متوسط دارند. جدول کیفی خودروها در مهر اما سه محصول چهار ستاره را نیز در خود جای داده که شامل پژو ۲۰۷، هایما اس ۷ اتومات و دناپلاس می‌شوند. همچنین تنها دو خودروی دو ستاره در جمع محصولات تحت ارزیابی در مهر، به چشم می‌آید که ام وی ام ایکس ۳۳ مونتاژی بخش خصوصی و پژو ۴۰۵ تولیدی سایت خراسان ایران خودرو نام دارند.

۳۱ خودروی تحت ارزیابی کیفی در مهر اما در حالی در چند دسته قیمتی جای گرفته‌اند که مشخص نیست ملاک، قیمت بازار آنها است یا نرخ کارخانه‌ای‌شان. در این بین، شلوغ‌ترین گروه، دسته قیمتی چهار است که در آن، بیشتر محصولات سه خودروساز بزرگ و وابسته به دولت به چشم می‌آیند و همه آنها بین دو تا چهار ستاره کیفی را به‌دست آورده‌اند. پژو ۲۰۷ و دنا پلاس تنها چهار ستاره‌های این گروه به شمار می‌روند و پژو ۴۰۵ تولید خراسان نیز تک‌عضو دو ستاره گروه موردنظر است. دیگر اعضای گروه قیمتی چهار را نیز خانواده پژو ۲۰۶ هاچ بک، پژو ۲۰۶ صندوقدار، دنای معمولی، رانا، پارس اتومات تولید سایت کرمانشاه ایران خودرو، پژو پارس تولید سایت فارس، پارس تولید سایت مازندران، سورن، پژوپارس تولید سایت خراسان، پارس تولید سایت مرکزی ایران خودرو، پژوپارس معمولی سایت کرمانشاه، پارس تولید سایت سمنان و سمند تولید سایت تبریز تشکیل می‌دهند.

جدول اعلامی از سوی شرکت بازرسی اما یک گروه تک‌عضو را نیز به خود می‌بیند که تیگو۷ چینی در آن جا خوش کرده است. این محصول که در دسته قیمتی یک قرار دارد، اخیرا قیمت آن توسط شرکت مونتاژکننده‌اش در ایران (مدیران خودرو) تا نزدیکی‌های یک میلیارد تومان بالا رفت. با وجود این قیمت نجومی، تیگو ۷ تنها سه ستاره کیفی به‌دست آورده، آن هم در حالی که برخی خودروهای ارزان‌تر از آن، چهار یا حتی پنج ستاره کیفی را به خود می‌بینند. 

در دسته قیمتی دو نیز اما هشت محصول به چشم می‌آید که منهای پژو ۲۰۰۸ ایران خودرو، سایر اعضای گروه را مونتاژی‌های چینی تشکیل می‌دهند. ۲۰۰۸ در ارزیابی کیفی شهریور غایب بود که دلیل آن احتمالا تیراژ پایین آن بوده است. این محصول تنها خودروی تک ستاره تولید داخل به شمار می‌رود که البته به احتمال فراوان تا چندی دیگر مونتاژ آن متوقف خواهد شد. ۲۰۰۸ محصول قرارداد مشترک ایران خودرو و پژو به شمار می‌رود که با وجود خروج خودروساز فرانسوی از ایران به‌دلیل تحریم، مونتاژ آن ادامه یافت. با این حال با توجه به اتمام ذخایر قطعات پژو ۲۰۰۸، این محصول تا چندی دیگر با ایران خودرویی‌ها وداع خواهد کرد.

البته این امکان وجود دارد که با احیای توافق هسته‌ای و برجام، پژو به ایران برگردد و مونتاژ ۲۰۰۸ ادامه پیدا کند. اما هم‌گروه‌های ۲۰۰۸ را در حالی محصولات چینی تشکیل داده‌اند که در این بین، مونتاژ هایما اس ۷ اتومات در ایران خودرو به‌دلیل تحریم‌ها پایان یافته است. این محصول توانسته در ارزیابی کیفی مهر چهار ستاره خود را حفظ کند. پس از هایما اس ۷، رده‌های سوم تا هفتم دسته قیمتی دو را به ترتیب جک اس ۵، جک اس ۳، تیگو۵، بیسو و آریزو ۵ (که در ارزیابی کیفی شهریور غیبت داشت)، به خود اختصاص داده‌اند. 

در نهایت اما گروه قیمتی دیگر نیز شش محصول را در خود جای داده است که همه به سایپا و پارس خودرو تعلق دارند.  این خودروها که شامل کوییک معمولی، کوییک آر، تیبا ۲ پلاس، تیبا۲، تیبای معمولی و ساینا می‌شوند، همه سه ستاره کیفی به‌دست آورده‌اند، بنابراین در مقایسه با ارزیابی قبلی هیچ تغییری از حیث ستاره‌بندی نکرده‌اند. 

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها