کد خبر : 53979

محدودیت‌ های تردد خودرویی دو هفته‌ای امروز در حالی آغاز می‌شود که برخی ابهامات موجود درباره چگونگی اجرای این طرح همچنان پابرجاست.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، محدودیت هایی که قرار است از شنبه اول آذر (امروز) اعمال شود ابهامات زیادی دارد و ابهامات این موضوعات برطرف نشده است.

مردم از مسئولان مربوطه اعم از ستاد ملی مقابله با کرونا، وزارت کشور، استانداری‌ها و پلیس راهور می‌خواهند که ابهامات موجود برطرف شود.

به‌طور مثال با توجه به اجرای تعطیلی دوهفته‌ای برخی از مشاغل غیرضروری، منع تردد از اول آذر و مستثنی شدن بسیاری از افراد و مشاغل و صدور نامه‌های مجوز تردد توسط دستگاه‌هایی مانند فرمانداری‌ها، این سؤال مطرح می‌شود که؛ دوربینهای ترافیکی توانایی تفکیک به روز خودروهای مجاز و غیرمجاز را خواهند داشت؟

از طرفی دیگر برخی از مشاغل مذکور می‌توانند به فعالیت خود حتی در شهرهای قرمز و نارنجی ادامه دهند و منعی برای فعالیت آنها وجود ندارد (لیست این مشاغل را می‌توانید از این لینک مشاهده کنید)، حال این سؤال مطرح می‌شود که؛ صاحبان این نوع مشاغل به‌چه‌صورتی می‌توانند پلاکهای خودروی خود را به فرمانداری‌ها اعلام کنند تا مشمول جریمه تردد از ساعت 21 تا چهار صبح نشوند که هنوز پاسخ درستی به این سؤال نیز داده نشده است.

آیا صاحبان این مشاغل که در فهرست مشاغل گروه یک (مشاغل ضروری) قرار می‌گیرند و در هیچ‌یک از وضعیتهای سه‌گانه تعطیل نمی‌شوند، باید خود به فرمانداری یا پلیس راهور هر شهر مراجعه و پلاک انتظامی و اسناد مربوط به شغل خود را ارائه کنند یا اینکه سامانه‌ای برای این افراد وجود خواهد داشت تا با ثبت پلاک انتظامی خودرو و مدارک مربوط به احراز هویت شغلی خود، از جریمه‌های مربوط به تردد، مستثنی شوند.

سؤال دیگری نیز در اذهان عمومی به وجود آمده و این است که پلاک انتظامی بسیاری از افراد ساکن تهران یا شهرستان ها، مربوط به خود شهر مربوطه نیست و به‌اصطلاح پلاک انتظامی غیربومی است اما از طرفی توسط ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام شده است که پلیس می‌تواند در صورت رؤیت این خودروها در شهرهای قرمز و نارنجی هر 24 ساعت یک بار آنها را بابت تردد در این شهرها جریمه کند، باید دید که آیا برای این موضوع و تفکیک این‌گونه پلاکها نیز تدابیری اتخاذ شده است یا خیر.

با توجه به عدم برطرف شدن ابهامات موجود، مسئولان ذی‌ربط اعم از ستاد ملی مقابله با کرونا، وزارت کشور، استانداری‌ها، فرمانداری‌ها و پلیس راهور باید این ابهامات را به‌طور شفاف برطرف کنند تا از مشکلات بعدی و تحمیل جرائم سنگین پیشگیری شود.

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها