کد خبر : 53840

روند نزولی قیمت‌ها در بازار خودرو با کاهش نرخ ارز، نیز تداوم پیدا کرده و حالا خریداران قیمت خودروها را تعیین می‌کنند.

به گزارش خودروتک به نقل از فارس، با ادامه روند کاهشی قیمت ارز، قیمت خودرو نیز در بازار رو به کاهش است و در این شرایط قدرت چانه‌زنی خریداران بالا رفته و حالا آنها هستند که خودروها را با قیمت دلخواه خود خریداری می‌کنند. در حال حاضر قیمت‌ها در بازار خودرو نسبت به روزهای گذشته پایین‌تر آمده، به طوری که قیمت پراید در بازار 101 میلیون تومان اعلام می‌شود، هر چند در زمان معامله، قیمتی بالاتر از 93 میلیون تومان در اسناد خرید ثبت نمی‌شود.

سعید مؤتمنی، رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو در مورد وضعیت بازار خودرو به خبرنگار فارس گفت: روند قیمت‌ها نزولی است و پیش بینی ما این است که در آینده نزدیک شاهد افزایش قیمت‌ها نباشیم. 

وی ادامه داد: در حال حاضر قیمت‌هایی که برای خودروها در بازار اعلام می‌شود بالاتر از نرخ‌هایی است که با آن معامله می‌شود به طوری که قیمت خرید 10 تا 15 درصد پایین‌تر از نرخ‌های اعلام است.

وی ادامه داد: در این بازار مشتریان هستند که تصمیم می‌گیرند خودروها را با چه قیمتی خریداری کنند به همین دلیل قیمت‌ها ثابت نیست و معاملات با نرخ‌های توافقی صورت می‌گیرد. 

آگهی هایی با قید «فروش ویژه»

روند کاهشی قیمت ها در بازار باعث شده تا سیلی از آگهی های فروش خودرو به فضای مجازی سرازیر شود و تعداد این آگهی ها هر روز بیشتر از قبل است. اما خبری از نرخ های نجومی قبلی نیست و فروشندگان سعی می کنند با ذکر عبارت «فروش ویژه» آگهی ها را برای مشتریان جذاب کنند.

حمیدرضا حاجی پور یکی از فعالان بازار خودرو در این مورد به خبرنگار فارس گفت: در بازار فعلی خودرو اگر فروشنده خودرو را با قیمت پایین عرضه کند خرید صورت می‌گیرد، اما اگر نرخ‌ها بالا باشد، مشتری برایش وجود نخواهد داشت.

وی با بیان اینکه بعید است در ماه‌های باقیمانده از سال جاری، افزایش قیمت در بازار خودرو داشته باشیم، گفت: در حال حاضر فروشندگان در بازار زیاد هستند و تعداد متقاضیان خرید کمتر است، به ویژه در مورد خودروهای کارکرده مشتری زیادی وجود ندارد.

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها