کد خبر : 53773

با وجود تاثیرگذاری کاهش نرخ ارز بر قیمت ها، بازار خودرو همچنان راکد است و معامله ای انجام نمی شود.

به گزارش خودروتک به نقل از فارس، هرچند ادامه روند کاهشی نرخ ارز باعث افت قیمت انواع خودرو در بازار و افزایش آگهی های فروش خودرو در فضای مجازی شد اما قفل بازار هنوز باز نشده و خرید و فروشی صورت نمی‌گیرد.

در بازار امروز هر دستگاه پراید (سایپا 131 سفید مدل SE) با قیمت 113 میلیون تومان عرضه می شود که البته نسبت به یک هفته پیش حدود 15 میلیون تومان افزایش قیمت داشته است.

در حال حاضر در بازار هر دستگاه  تیبا صندوق دار با قیمت ۱۲۶ میلیون تومان عرضه می شود که در مقایسه با هفته گذشته حدود 8 میلیون تومان افت قیمت داشته است. قیمت تیبا هاچ بک نیز با افت 10 میلیون تومانی نسبت به هفته پیش، امروز به ۱۴۱ میلیون تومان رسیده است.

همچنین قیمت پژو ۴۰۵ در بازار به ۱۹۵ میلیون تومان رسیده که 10 میلیون تومان پایین تر از قیمت این خودرو در هفته گذشته است. قیمت سمند ال ایکس نیز تقریبا بدون تغییر مانده و در حال حاضر این خودرو با قیمت 196 میلیون تومان به مشتریان عرضه می شود. قیمت سمند سورن نیز در بازار ۲۴۵ میلیون تومان است.

قیمت  پژو پارس ال ایکس نیز در بازار به ۲۴۵ میلیون تومان رسیده و هر دستگاه رانا با قیمت ۲۱۴ میلیون تومان به مشتریان عرضه می شود. همچنین قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۵ معادل ۲۸۰ میلیون تومان و پژو ۲۰۶ صندوق دار مدل V8 در بازار ۲۷۸ میلیون تومان است. در مورد پژو ۲۰۷ دنده ای نیز باید به قیمت ۳۱۸ میلیون تومانی و در مورد پژو ۲۰۷ دنده اتوماتیک به قیمت ۴۶۰ میلیون تومانی در بازار امروز اشاره کنیم.

 خریداران همچنان منتظرند

با وجود افت قیمت خودرو در بازار، نمایشگاه داران همچنان از سردی بازار و نبود مشتری حرف می زنند. در شرایط فعلی عده‌ای که خودرو را با قیمت بالا خریداری کرده‌اند برای فروش دست نگه داشته‌اند و منتظرند تا شاید قیمت‌ها در بازار دوباره افزایش یابد. در عین حال، مشتری زیادی در بازار وجود ندارد و خریداران نیز منتظر کاهش بیشتر قیمت‌ها هستند.

سعید مؤتمنی، رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو در مورد وضعیت بازار خودرو   می گوید: همانطور که قبلا پیش بینی کرده بودیم با کاهش نرخ ارز، قیمت خودرو نیز دچار ریزش شد اما فعلاً خرید و فروشی در بازار صورت نمی گیرد و معاملات قفل است.

به گفته وی، خریداران خودرو فعلا برای خرید دست نگه داشته اند و منتظرند تا با ادامه روند افت قیمت دلار، قیمت خودرو نیز پایین تر بیاید.

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها