کد خبر : 53522

نایب رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو تهران از ریزش قیمت ۲۵ تا ۳۰درصدی خودروهای خارجی از روز شنبه تا دوشنبه هفته جاری خبر داد.

به گزارش خودروتک به نقل از خبرآنلاین، نعمت کاشانی‌نسب به اعلام این خبر درباره برخی اظهارات درباره افزایش نرخ  ۱۵ تا ۳۰ درصدی خودروهای داخلی در روزهای اخیر بیان کرد: اصلا چنین چیزی صحت ندارد بلکه میزان افزایش خودروهای داخلی در هفته جاری در حد ۲ درصد بوده است.

وی تاکید کرد: طرح چنین اعداد بالایی برای میزان افزایش نرخ خودرو در شرایطی که بازار در رکود کامل  به سر می برد، جوسازی‌های دلالان است که به دنبال افزایش قیمت و سود بیشتر هستند. این رقم‌ها برای گرم کردن بازار گفته می‌شود.

کاشانی نسب گفت: بازار خودرو در اصل قفل شده و هیچ معامله‌ای انجام نمی شود. به دلیل افزایش نرخ ارز، دلال‌ها نیز به میزان جزئی و حداکثر حدود ۲ تا ۳ درصد بر نرخ خودروها افزوده‌اند. قیمت‌ها واقعی نبوده و در اصل کاغذی است و هیچ معامله‌ای انجام نمی شود.  

وی تصریح کرد: نه اکنون و نه زمانی که قیمت‌ها پایین آمد، هیچ خریداری وجود نداشت و ندارد.

وی در پاسخ به این سوال که اگر دلار بر روی رقم ۲۷ هزار تومان تثبیت شود،‌ وضعیت بازار خودرو چه خواهد شد، گفت: دولت اجازه نخواهد داد بر روی این رقم نرخ دلار تثبیت شود، همه تلاش دولت این است که قیمت را کاهش دهد. قیمت دلار این رقم‌ها نیست و پایین‌تر خواهد آمد.

وی تاکید کرد: اکنون فقط مصرف‌کننده واقعی نسبت به خرید خودرو اقدام می کند؛ مصرف کننده واقعی نیز در چنین شرایطی خرید نمی کند و اکنون خودروهایی را که دلال‌ها خریداری کرده‌اند، به اصطلاح روی دستشان مانده است.

کاهش ۲۵ تا ۳۰ درصدی قیمت خودروهای خارجی 

وی درباره میزان ریزش قیمت خودروهای خارجی گفت: قیمت‌ خودروهای خارجی به نسبت قبل پایین آمده و هیچ معامله‌ای هم با قیمت‌های پایین انجام نمی‌شود. تمام خودروهای خارجی به نسبت شاهد کاهش ۲۵ تا ۳۰ درصدی نرخ‌ها بوده‌اند که این اتفاق از شنبه تا سه شنبه اتفاق افتاده و هیچ خریداری وجود ندارد.

وی پیش بینی کرد: در پایان هفته هم هیچ رونقی در بازار نخواهد بود زیرا نرخ ارز تثبیت نشده است.

قبلا دلال‌ها خودرو را می خریدند تا در آینده نزدیک با بالارفتن قیمت‌ها، آنها را بفروشند اما اکنون این امید وجود ندارد و در مقابل مصرف‌کنندگان هم منتظر تثبیت قیمت‌ها هستند تا خرید خود را انجام دهند تا زمانی که نرخ ارز تثبیت نشود، مصرف‌کننده واقعی حتی برای مصرف شخصی هم خودرو خریداری نمی‌کند و صبر می‌کند.

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها