کد خبر : 53460

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی پایتخت گفت: علت ارسال پیامک‌های اشتباهی جریمه، محصول تغییر ارقام پلاک توسط مجرمان است.

به گزارش خودروتک به نقل از فارس، سردار «محمدحسین حمیدی» درخصوص پیامک‌های اشتباهی جریمه گفت: یک ظلم مضاعفی که افراد مجرم مرتکب می‌شوند همین است؛ از این نمونه زیاد داریم چرا که افرادی پلاک خود را پوشش داده یا تغییر شماره پلاک می‌دهند وقتی هم پلیس جلوی آن‌ها را می‌گیرد، می‌گویند می‌خواستیم از طرح ترافیک رد شویم یا از همین دوربینی که در تقاطع وجود دارد رد شویم و به خانه‌مان برویم.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی پایتخت افزود: فکر نمی‌کنند همان دوربین، عکس پلاک خودرو را گرفته و با تغییری که روی شماره پلاک لحاظ کرده‌اند برای فرد دیگری جریمه صادر می‌شود.

وی بیان کرد: متاسفانه مشکل خودشان را با این روش‌های نادرست حل می‌کنند و بعد جریمه برای فرد دیگری می‌رود که اصلا در مسافرت بوده و ماشینش جای دیگری است، اما فلان تخلف در فلان محل را برایش ثبت کرده‌اند.

سردار حمیدی درباره ثبت همزمان چند جریمه برای یک تخلف عنون کرد: ابتدا باید بگویم یک تخلف هم‌زمان دو بار جریمه نمی‌شود؛ ممکن است تخلفی استمرار داشته باشد و با مکان و زمان متفاوت ثبت شود. بدین صورت که یک پایه دوربین هوشمند پلیس این طرف تقاطع است و پایه بعدی پانصدمتر آنطرف‌تر. وقتی تخلفی استمرار داشته باشد، توسط دو دوربین و در دو زمان متفاوت ثبت و ضبط می‌شود.

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها