کد خبر : 53239

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای جزئیات طرح های نوسازی ناوگان باری جاده ای را تشریح کرد.

به گزارش خودروتک به نقل از مهر، عبدالهاشم حسن نیا درباره تلاش‌های سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای برای نوسازی ناوگان فرسوده باری گفت: در حال حاضر یک میلیون و 950 هزار دستگاه انواع خودرو باری سنگین اعم از درون شهری و برون شهری در کشور فعال است که 346 هزار و 243 دستگاه از آن ناوگان باری برون شهری بوده و در جاده‌ها تحت نظارت سازمان راهداری یا وزارت نفت و سازمان برنامه و بودجه که شامل ناوگان حامل سوخت است، تردد دارند.

وی افزود: از این تعداد، 576 هزار و 55 دستگاه معادل 30 درصدِ این 2 میلیون دستگاه، ناوگان فرسوده هستند.

به گفته حسن نیا تعداد کامیون‌های بالای 22 سال که تحت نظارت سازمان راهداری در جاده‌ها تردد می‌کنند، 124 هزار و 428 دستگاه و معادل 31 درصدِ کل ناوگان باری سنگین برون شهری است.

چه میزان سوخت با نوسازی ناوگان باری صرفه جویی می‌شود؟

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای تصریح کرد: بر اساس برخی پژوهش‌ها، کامیون‌های فرسوده در کشور سالانه 960 میلیون لیتر سوخت مازاد مصرف می‌کنند.

حسن نیا افزود: اجرای این طرح، صرفه جویی یک میلیارد و 220 میلیون لیتری مصرف گازوئیل را در یک دوره 7 ساله به دنبال خواهد داشت.

وی یادآور شد: در دو دهه گذشته، 24 هزار دستگاه کامیون فرسوده با کامیون‌های نوساز جایگزین شده‌اند که سهم دولت‌های یازدهم و دوازدهم از طرح نوسازی ناوگان جاده‌ای، 5 هزار و 188 دستگاه کامیون فرسوده بوده است.

کامیون های بالای 40 سال به تدریج از رده خارج می‌شوند

حسن نیا تعداد کامیون‌های بالای 40 سال در کشور را 52 هزار دستگاه عنوان و اظهار کرد: در راستای سیاست‌های دولت، نوسازی این ناوگان را در دستور کار قرار داده‌ایم که در مرحله نخست این طرح 5 هزار دستگاه کامیون با سرمایه گذاری 14 هزار میلیارد تومانی بخش خصوصی و بهره گیری از تسهیلات بانکی، نوسازی خواهد شد.

کامیون

معاون وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: در مرحله نخست اجرای طرح نوسازی کامیون‌های فرسوده، خودروهای باری سنگین بالای 50 سال نوسازی می‌شوند و هر کامیونداری که خودرو خود را اسقاط کند برای تحویل کامیون نوساز به خودروساز داخلی معرفی می‌شود؛ خودروسازان دارندگان کامیون‌های فرسوده معرفی شده از سوی سازمان راهداری را در اولویت تحویل کامیون نوساز قرار می‌دهند.

تسهیلات یارانه‌ای به خریداران کامیون‌های تولید داخل

حسن نیا با اشاره به امضای قرارداد با دو شرکت داخلی تولیدکننده خودروهای سنگین گفت: علاوه بر این قراردادها دو قرارداد نیز با دو بانک عامل منعقد شده تا دارندگان خودروهای سنگین فرسوده برای تحویل کامیون و اسقاط کامیون فرسوده خود اقدام کنند. سازمان راهداری نیز نیمی از نرخ سود تسهیلات پرداختی را که 9 درصد از نرخ سود 18 درصدی است پرداخت می‌کند.

معاون وزیر راه گفت: در 7 سال گذشته قراردادهای منعقد شده میان سازمان راهداری و تولید کننده‌های داخلی که معادل تولید 25 هزار دستگاه بود، متأسفانه تاکنون 5 هزار دستگاه کامیون از سوی خودروسازان داخلی تولید و برای اجرا در طرح نوسازی ناوگان جاده‌ای، به کامیونداران تحویل شده است.

چرا کامیون گران شد؟

حسن نیا علت افزایش شدید قیمت کامیون را توقف تولید خودروی سنگین در سال‌های اخیر دانست و یادآور شد: این افزایش قیمت سبب شده تا قدرت خرید کامیون نوساز از سوی رانندگان به شدت کاهش یابد و رانندگان نتوانند اتوبوس یا کامیون نوساز خریداری کنند. از همین رو سازمان راهداری با هماهنگی مجلس توانست قانون واردات کامیون‌های زیر سه سال ساخت را که در قانون برنامه توسعه پنجم آمده بود، مجدداً در بند «ث» ماده 30 قانون احکام دائمی برنامه‌های 5 ساله لحاظ کند؛ آئین نامه اجرایی این ماده قانونی توسط دولت تصویب و به وزارت راه ابلاغ شد؛ همچنین شرایط و ضوابط آن نیز توسط وزیر راه و شهرسازی به سازمان راهداری ابلاغ شده است.

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها