کد خبر : 51612

سومین مرحله از قرعه کشی طرح پیش فروش یکساله سایپا به منظور عرضه ۱۴ هزار و ۵۰۰ خودرو برگزار شد، بالاترین درخواست ثبت شده در این مرحله از پیش فروش سایپا به خودور «تیبا۲» رسید و «سایپا ۱۵۱» کمترین درخواست ثبت نام شده را داشته است.

به گزارش خودروتک به نقل از تجارت نیوز ، برندگان این مرحله از قرعه کشی ۷۲ ساعت فرصت دارند تا ودیعه پیش‌بینی شده برای نهایی شدن درخواست خود را پرداخت کنند و مابقی قیمت خودرو نیز هنگام صدور دعوت نامه از برندگان قرعه کشی دریافت خواهد شد.

در این مرحله از پیش فروش ۲۲۸ هزار و ۴۸۷ متقاضی ثبت نام کرده‌اند که از این تعداد ۲۲۸ هزار و ۴۷۷ نفر دارای شرایط شرکت در قرعه کشی بوده‌اند که با این شرایط می‌توان گفت ۹۹۰ نفر از ثبت نام‌کنندگان شرایط حضور در قرعه کشی را نداشتند و به این طریق از لیست ثبت نام‌کنندگان حذف شده‌اند.

براساس داده‌های اعلام شده بالاترین درخواست ثبت شده در این مرحله از پیش فروش سایپا به خودور «تیبا۲» رسید و «سایپا ۱۵۱» کمترین درخواست ثبت نام شده را داشته است.

متقاضیان سایپا ۱۵۱

برای پیش فروش شرکت سایپا ۶ پنج محصول «ساینا دنده ای»، «تیبا۲»، «تیبا صندوقدار»، «سایپا ۱۵۱»، «کوئیک R» و « کوییکR تریم قرمز» را در میان محصولات پیش فروش خود قرار داده است. جدول متقاضیان دارای شرایط نشان دهنده آن است که در مجموع ۹ هزار و ۴۴۶ متقاضی برای خودرو سایپا 151 ثبت نام کرده‌اند که از این تعداد دو هزار و ۵۰۰ متقاضی در این مرحله از قرعه کشی شرکت سایپا برنده اعلام شدند و با توجه به قوانین ۲۵۰۰ متقاضی نیز در لیست رزو قرار گرفته‌اند. فاصله بین منتخبین برای سایپا ۱۵۱ عدد یک است که این به معنی آن است که از هر ۴ متقاضی سایپا ۱۵۱ (نسبت پیشامد به فضای نمونه) یک نفر امکان دستیابی به خودرو ثبت نامی را داشته است.

متقاضیان تیبا

همچنین در این مرحله از قرعه کشی تیبا با ۲۸ هزار و ۹۷۸ ثبت نامی واجد شرایط بالاترین درخواست ثبت شده را به خود اختصاص داد که از این تعداد ۶ هزار متقاضی برنده این مرحله از قرعه کشی سایپا اعلام و ۶ هزار نفر نیز به عنوان رزو در نظر گرفته شدند. فاصله بین منتخبین تیبا عدد دو بوده و این به معنی آن است که از هر ۵ متقاضی تیبا (نسبت پیشامد به فضای نمونه) یک نفر انتخاب می‌شود.

متقاضیان تیبا۲

اما واجدین شرایط ثبت نامی تیبا۲ نیز در این مرحله ۵۷ هزار و ۴۳۷ نفر بوده که از این تعداد ۱۵۰۰ ثبت نام‌کننده به عنوان برنده قرعه کشی اعلام شدند و ۱۵۰۰ ثبت نام‌کننده نیز در لیست رزو قرار گرفتند. فاصله بین منتخبین برای تیبا۲ نیز عدد ۱۹ اعلام شده که با این شرایط از هر ۳۸ متقاضی تیبا۲ (نسبت پیشامد به فضای نمونه) یک نفر انتخاب می‌شود.

متقاضیان ساینا

مجموع درخواست ثبت شده دارای شرایط برای ساینا نیز ۵۵ هزار و ۴۰۸ متقاضی است که از این تعداد ۳ هزار و ۵۰۰ نفر در فهرست دریافت‌کنندگان خودرو قرار گرفته‌اند و به همین تعداد نیز به عنوان رزو اعلام شده‌اند. فاصله بین منتخبین ساینا نیز عدد هفت بوده که با این شرایط از هر ۱۶ متقاضی ساینا (نسبت پیشامد به فضای نمونه) یک نفر در فهرست برنده‌ها قرار گرفته است.

متقاضیان کوییکR

در این مرحله از قرعه کشی در مجموع ۴۵ هزار و ۲۳۹ متقاضی دارای شرایط برای «کوییکR» نیز شناسایی شده‌اند که از این تعداد ۵۰۰ نفر در فهرست دریافت‌کنندگان خودرو قرار گرفته‌اند و به همین تعداد نیز به عنوان رزو اعلام شده‌اند. فاصله بین منتخبین کوییکR نیز عدد ۴۵ بوده که با این شرایط از هر ۹۱ متقاضی کوییکR (نسبت پیشامد به فضای نمونه) یک نفر به عنوان برنده قرعه کشی انتخاب شد.

متقاضیان کوییکR تریم قرمز

از سوی دیگر در این مرحله از قرعه کشی شرکت سایپا در مجموع ۳۱ هزار و ۸۷۹ متقاضی دارای شرایط برای دریافت « کوییکR تریم قرمز » معرفی شدند که از این تعداد ۵۰۰ نفر در فهرست دریافت‌کنندگان خودرو قرار گرفته‌اند و به همین تعداد نیز به عنوان رزو اعلام شده‌اند. فاصله بین منتخبین کوییکR نیز عدد ۳۱ بوده که با این شرایط از هر ۶۴ متقاضی کوییکR (نسبت پیشامد به فضای نمونه) یک نفر در قرغه کشی انتخاب می‌شود.

براساس برنامه‌ریزی صورت گرفته از سوی سایپا پس از انجام قرعه کشی، برندگان برای خودرو ساینا دنده‌ای رقمی معادل ۳۸میلیون و ۱۰۰ هزار تومان، خودرو تیبا۲ معادل ۳۸ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان، خودرو تیبا صندوقدار ۳۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان، خودرو سایپا۱۵۱ معادل ۳۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان و برای کوئیکR نیز ۵۰میلیون و ۷۰۰ هزار تومان پرداخت کنند. مابقی قیمت خودروها براساس قیمت روز خودرو و در زمان تحول مندرج در قرار داد از مشتریان اخذ خواهد شد. اما زمان تحویل تمام خودروها به جز کوئیکR تیر، مرداد و شهریور ۱۴۰۰ صورت خواهد گرفت و کوئیکR نیز در شهریور سال ۱۴۰۰ به ثبت نام‌کنندگان واگذار خواهد شد.

قرعه کشی ثبت نام‌کنندگان با حضور نماینده معاونت قضایی دادستان کل کشور، نماینده دادستان تهران، پلیس امنیت اقتصادی، نماینده سازمان حمایت مصرف‌کننده و تولیدکننده، نماینده سازمان تعزیرات حکومتی، سازمان مرکز ملی رقابت و بازرسی وزارت صمت برگزار شد.

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها