کد خبر : 51484

تبدیل شدن خودرو به یک کالای سرمایه این روزها بیش از هر زمان دیگری قیمت خودرو را با قیمت ارز پیوند داده است. اینگونه بود که در هفته های اخیر قیمت خودرو مرزهای جدید و تعجب برانگیزی را در نوردید.

به گزارش خودروتک، به این ترتیب خبرهای رسیده از بازار خودرو حاکی از آن است که از دیروز با نزولی شدن قیمت دلار، قیمت خودرو نیز وارد روند کاهشی شده است. در واقع بازار خودرو در روزهای اخیر بیش از آنکه منتظر سیگنال افزایشی باشد، برای کاهش قیمت خودرو انتظار می کشد. چرا که در سطح کنونی قیمت ها، بسیاری از خودروهای خریدار ندارند.

نعمت‌الله کاشانی نائب رییس اتحادیه فروشندگان خودرو در این خصوص به ایرنا گفت: از ظهر شنبه تاکنون که دلار روند نزولی به خود  گرفته، بازار در رکود مطلق فرو رفته و هیچ کس جرات خرید در قیمت های سابق را ندارد.

وی به افرادی که قصد خرید خودرو دارند توصیه کرد دست نگه دارند، زیرا احتمال پایین آمدن قیمت‌ها زیاد است.

کاشانی بیان‌داشت: اکثر فروشندگان افرادی هستند که با ارائه قیمت‌های بالا قصد ملتهب کردن بازار را داشته و می‌خواستند سود بالایی ببرند، اما آنان نیز در شرایط کنونی نمی‌توانند مقاومت کنند.

بررسی خبرنگار ایرنا از سایت‌های آگهی‌دهنده خودرو حاکی از قیمت ۱۳۳ میلیون تومانی تیبا صندوق‌دار، ۱۹۳ میلیونی سمند ال.ایکس، ۲۲۸ میلیون تومانی پژو ۴۰۵ جی.ال.ایکس،‌ پژو پارس سال ساده ۲۲۰ میلیون تومان و ۲۱۸ میلیون تومانی پژو ۲۰۶ تیپ ۲ است.

ارسال نظر

دیگر رسانه ها