کد خبر : 50334

هر چند قیمت کارخانه خودرو هنوز اختلاف زیادی با قیمت خودرو در بازار دارد، اما قیمت کارخانه دنا پلاس توربوشارژ اتوماتیک موجب شد تا فصل جدیدی در قیمت گذاری خودروهای داخلی گشوده شود. قیمت کارخانه دنا پلاس توربو اتوماتیک 252 میلیون و 600 هزار تومان تعیین شد.

به گزارش خودروتک، رضا شیوا، رئیس شورای رقابت، در خصوص علت افزایش قیمت خودرو دنا پلاس توربوشارژ اتوماتیک توضیحاتی ارائه داد.

رضا شیوا در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران، در خصوص علت گرانی دنا پلاس توربوشارژ اتوماتیک گفت: دنا پلاس با دنا پلاس توربوشارژ اتوماتیک تفاوت زیادی دارد و اصلی ترین علت گرانی این خودرو همین عامل است.

رئیس شورای رقابت تشریح کرد: خودروهایی که در حال حاضر تحویل خریداران داده شده با خودروهایی که در گذشته افراد ثبت نام کرده اند متفاوت است. خودرو دنا پلاس که افراد در زمان ثبت نام انتخاب کرده اند دارای آپشن های دنا پلاس توربو شارژ اتوماتیک نبود و تغییرات زیادی روی آن انجام شده است.

این مقام مسئول ادامه داد: شورای رقابت مصوب کرد که حسابرس و بازرس قانونی که وابسته به وزارت اقتصاد و دارایی است، تایید کند که آیا به خودرو دنا پلاس توربو اتوماتیک قطعاتی اضافه شده و آن قطعات چه بوده است؟ که منجر شده نام خودرو به دنا پلاس توربو شارژ اتوماتیک تغییر پیدا کند که این کار توسط بازرس انجام شد.

شیوا با تاکید بر اینکه  قیمت دنا پلاس توربوشارژ اتوماتیک با تایید بازرس و حسابرس قانونی تعیین شد و مورد تایید قرار گرفت، گفت: پس از اینکه مشخص شد چه قطعاتی به دنا پلاس توربو اتوماتیک اضافه شده است، شورا رقابت قبول کرد که قیمت این خودرو افزایش پیدا کند.

ارسال نظر

دیگر رسانه ها