کد خبر : 50272

معاون امور صنایع وزارت صنعت با اشاره به برنامه فروش فوق‌العاده خودرو با تحویل یک الی سه ماهه گفت: شرکت‌های ایران خودرو و سایپا ۱۵۰ هزار دستگاه خودرو را به‌صورت فروش فوق‌العاده در نیمه دوم سال ۹۹ در اختیار متقاضیان قرار می‌دهند.

به گزارش خودروتک به نقل از شاتا، مهدی صادقی نیارکی افزود: مجموع تعهدات شرکت‌های بزرگ خودروسازی کشور نسبت به مدت مشابه سال قبل ۸ درصد کاهش را نشان می‌دهد.

وی اضافه کرد: همچنین تعهدات معوق شرکت‌های ایران خودرو و سایپا در این مدت نسبت به مدت مشابه سال قبل ۷۵ درصد کاهش داشته است.

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: کل تعهدات معوق این دو شرکت ۱۰۸ هزار دستگاه است؛ درحالی‌که سال گذشته در همین زمان ۴۴۷ هزار دستگاه خودرو معوق وجود داشت.

صادقی نیارکی تصریح کرد: این آمار نشان‌دهنده آن است که موضوع تحویل به موقع خودروهای معوق امسال مدیریت شده و دو شرکت ایران خودرو و سایپا مکلفند، ۶۰ درصد تولیدات روزانه خود را به تعهدات معوق اختصاص دهند و ۴۰ درصد باقیمانده نیز تا‌ پایان سال به فروش فوق‌العاده اختصاص خواهد یافت.

وی گفت: فروش فوق‌العاده تا‌ پایان سال با تحویل یک تا‌ سه ماه انجام می‌شود که در مجموع شامل ۱۵۰ هزار دستگاه خودروی تولیدشده توسط دو شرکت بزرگ خودروسازی کشور است.

صادقی نیارکی افزود: به طور متوسط ماهانه ۲۵ هزار دستگاه خودرو به طور منظم توسط این دو شرکت در قالب فروش فوق‌العاده عرضه خواهد شد.

وی تصریح کرد: با احتساب ۳۴۲ هزار دستگاه خودرویی که از ابتدای امسال تحویل متقاضیان شده و ۱۵۰ هزار دستگاه خودرویی که در قالب فروش فوق‌العاده عرضه می‌شود و همچنین برنامه ۶۰‌ درصد تحویل تعهدات معوق، قطعا برنامه تولید و عرضه یک میلیون دستگاه خودرو در سال ۹۹ محقق می‌شود.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها