کد خبر : 49524

یک فعال بازار خودرو می‌گوید: از روز سه‌شنبه هفته گذشته تمام بازارها روند افزایشی داشتند. به همین دلیل به نظر می‌رسد با افزایش قیمت دلار قیمت خودرو هم در هفته آینده گران ‌شود.

به گزارش خودروتک به نقل از تجارت نیوز ، در چهارمین روز هفته یعنی از روز سه شنبه (۹۹/۶/۴) تمام بازارها افزایشی بودند؛ دلار از کانال ۲۳هزار تومانی با قدرت بیشتری عبور کرد، سکه تمام بهار آزادی به کانال ۱۱ میلیون تومانی نزدیک‌تر شد و شاخص کل بورس پس از چند روز ریزش، سبزپوش شد. آیا افزایش قیمت دلار بر روند افزایشی قیمت خودروها در بازار اثرگذار است؟

در همین حال یک فعال بازار خودرو در پاسخ به این پرسش که آیا قیمت خودرو هفته آینده روند صعودی دارد یا خیر؟ گفت: از روز سه شنبه (۹۹/۶/۴) تمام بازار ها روند افزایشی داشتند. آنچه به نظر می‌رسد با افزایش قیمت دلار قیمت خودرو در هفته آینده نیز گران خواهد شد.

فیروز نادری افزود: در آخرین معاملات هفته گذشته یعنی روز چهارشنبه (۹۹/۶/۵) پراید با دو میلیون تومان افزایش به قیمت ۸۵ میلیون تومان رسید. همچنین پرشیا نیز با افزایش پنج میلیون تومانی به قیمت ۱۸۳ میلیون تومان نزدیک شد. تیبا نیز با سه میلیون تومان افزایش نیز قیمت ۹۸ میلیون تومان را ثبت کرد.

او اظهار کرد: متاسفانه یکی از دلایل افزایش قیمت خودرو بعد از افزایش قیمت ارز به موضوع عدم تحویل خودرو از سوی خودروسازان مرتبط می‌شود. در دو هفته گذشته تحویل خودروهای ویرایشی سرعت داشت اما حالا این خودروها با تاخیر به‌دست مردم می‌رسد. همین عامل قیمت خودروهای داخلی را از دو میلیون تومان تا پنج میلیون تومان افزایش داد.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها