کد خبر : 49360

به زودی خودروهای جدیدی وارد بازار خودرو کشور می شوند که محصول روسیه هستند. چند سال پیش بحث ورود خودرو پاتریوت به کشور مطرح بود که این اتفاق اکنون در شرف وقوع است. این خودرو در کنار دو محصول دیگر از تولیدات شرکت یوآز روسیه هستند. خودرو اس یو وی پاتریوت به نظر گزینه خوبی برای ورود به بازار ایران که همواره از خودروهای شاسی بلند استقبال کرده است، باشد.

به گزارش خودروتک، ۳ خودروی جدید از محصولات UAZ روسیه از پایان پاییز۹۹ به ایران می‌آیند. شرکت سروش دیزل،پیشتر با عرضه خودرو‌های سبک تجاری هیوندای در بازار ایران شناخته شده است. این شرکت این بار به سراغ خودرو‌های سواری برند UAZ روسیه رفته است. سروش دیزل تولید سه مدل پیکاپ تک و دو کابین دو دیفرانسیل و همچنین شاسی بلند پاتریوت از سری محصولات تولیدی UAZ را در برنامه دارد.

بر خلاف آنچه تا کنون در برخی از رسانه‌های مبنی بر تولید شاسی بلند پاتریوت در گام نخست اعلام شد، شواهد حاکی از آن است که سروش دیزل در قدم نخست به دنبال تولید دو مدل پیکاپ است و سپس به سراغ شاسی بلند پاتریوت خواهد رفت. شنیده‌ها از منابع مختلف نشان دهنده آن است که این پیکاپ‌ها حدود یک هفته قبل بعد از گذراندن تست‌ها موفق به اخذ مجوز شماره گذاری شده اند و احتمالا ازاواخر پاییز سال جاری عرضه آن‌ها به بازار آغاز خواهد شد.

سروش دیزل در فاز نخست عرضه احتمالا پیکاپ تک کابین را با قیمتی حدود ۵۷۰ میلیون تومان، نسخه دوکابین را با قیمتی حدود ۶۱۰ میلیون تومان و شاسی بلند پاتریوت را با قیمتی حدود ۶۵۰ میلیون تومان به بازار عرضه خواهد کرد. این قیمت‌ها بر اساس شنیده‌ها و به صورت حدودی هستند و برای اطلاع از قیمت‌های قطعی نهایی این خودرو‌ها باید تا زمان عرضه صبر کنیم.

اطلاعات دریافتی در زمینه مشخصات فنی نهایی این سه محصول UAZ که قرار است توسط سروش دیزل به تولید برسند حاکی از آن است که هر سه خودرو به صورت ۴X۴ یا دو دیفرانسیل عرضه خواهند شد و همه آن‌ها از پیشرانه ۲.۵ لیتری با حداکثر توان ۱۴۹ اسب بخار و حداکثر گشتاور ۲۳۵ نیوتون متری بهره خواهند برد. پیشرانه‌های در نظر گرفته شده برای این سه محصول از نوع بنزینی با کد ZMZ۴۹۹۰۶ (طراحی و ساخته شده توسط Zavolzhye Engine Factory  روسیه) است و با گیربکس ۵ سرعته دستی ساخت هیوندای همراهی می‌شود. مصرف سوخت هر سه مدل UAZ حدود ۱۱.۵ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر برای سیکل ترکیبی است و ظرفیت مخزن سوخت این محصولات ۶۸ لیتر اعلام شده است.

پیکاپ تک کابین UAZ با نام پروفی، حداکثر ظرفیت ۳ سرنشین را دارد و با طول ۵۹۴۰ میلیمتر و وزن خالص ۲۰۶۵ کیلوگرم قابلیت حمل ۱۴۳۵ کیلوگرم بار مجاز را دارد و برای نصب انواع کاربری و اتاق مناسب است. نسخه دوکابین پیکاپ UAZ قابلیت حمل ۷۲۵ کیلوگرم بار را دارد و مانند نسخه تک کابین با تایر‌های ۲۲۵/۷۵R۱۶ یا ۲۳۵/۷۵R۱۶ قابل عرضه است. نسخه شاسی بلند با نام پاتریوت با ۴۷۸۵ میلیمتر طول، از دیگر اعضای خانواده UAZ در ایران طول کمتری دارد و وزن خالص آن به ۲۱۲۵ کیلوگرم می‌رسد. این خودرو تنها با تایر ۲۲۵/۷۵R۱۶ عرضه خواهد شد.

تمامی محصولاتی که سروش دیزل از برند UAZ قرار است در ایران به تولید برساند به قفل الکترونیکی دیفرانسیل مجهز هستند و از شاسی نردبانی بهره می‌برند. مدل تک کابین پروفی از محفظه باری با ابعاد ۱۶۰۰×۱۸۷۰×۳۰۶۵ میلیمتر بهره می‌برد که در مقایسه با رقبا ابعاد قابل توجهی را نشان می‌دهد. نسخه دوکابین پیکاپ UAZ نیز به امکاناتی نظیر دوربین دید عقب، چراغ روشنایی در روز و آینه بغل مجهز به LED تجهیز شده است و نسخه شاسی بلند پاتریوت نیز از امکاناتی نظیر صندلی‌های قابل تنظیم، نمایشگر و فضای قابل توجه بار در عقب بهره می‌برد.

هر سه مدل محصولات UAZ به ترمز‌های دیسکی در جلو و کاسه‌ای در عقب و همچنین سیستم ترمز ضد قفل ABS و سیستم کنترل الکترونیکی پایداری ESP مجهز شده اند و از سیستم تعلیق غیر مستقل فنر لوله‌ای با میل تعادل در جلو و سیستم تعلیق غیر مستقل با دو محور نیمه بیضوی طولی مجهز به میله تعادل در عقب بهره می‌برد.

سیستم ۴X۴ محصولات UAZ شامل ۴ حالت ۲H برای انتقال قدرت به محور عقب، ۴H؛ ۴ چرخ فعال سبک، ۴L؛ حالت ۴ چرخ فعال آفرود سنگین و ۴L با قفل دیفرانسیل برای دریافت حداکثر گشتاور به همراه قفل دیفرانسیل عقب را برای محیط‌های بسیار لغزنده می‌شود.

از دیگر مشخصات و تجهیزات هر سه محصول UAZ می توان به شیشه های برقی، مه شکن جلو و عقب، سیستم تهویه مطبوع و ... اشاره کرد.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

یوآز پاتریوت خودرو روسی

46460_193

46459_216

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها