کد خبر : 49317

یک مقام مسوول، از برنامه‌ریزی برای پیش‌فروش‌ و فروش فوق‌العاده خودروهای داخلی خبر داد و گفت: خودروسازان باید اموال و دارایی‌های غیرمولد خود را سریع‌تر واگذار کنند.

به گزارش خودروتک به نقل از شاتا : مهدی صادقی نیارکی در جلسه کمیته تخصصی خودرو، با تشریح مهم‌ترین تصمیمات این کمیته برای ساماندهی وضع صنعت خودرو، خواستار ارائه گزارشی از سوی خودروسازان در راستای اجرای مصوبات ستاد اقتصادی سران سه قوه مبنی بر واگذاری اموال و دارایی‌های غیرمولد شد.
 
معاون امور صنایع وزارت صمت روند تجاری‌سازی و تولید خودرو را مناسب ارزیابی کرد و افزود: از ابتدای سال ۹۹ تا پایان مرداد، بیش از ۳۶۵ هزار دستگاه خودرو توسط دو خودروساز بزرگ کشور تولید شده که بخش عمده‌ای از این تولیدات در قالب کاهش تعهدات در اختیار مشتریان قرار گرفته است.
 
وی از افزایش ۲۲ درصدی تولید خودرو تا ابتدای شهریور ۹۹ خبر داد و گفت: در این بازه زمانی روند تحویل خودروهای معوق افزایشی بوده و تاکنون ۲۱۱ هزار و ۵۲۰ خودروی معوق تحویل مشتریان شده است. در این نشست، عملکرد شرکت‌های خودروساز در طرح‌های فروش و پیش‌فروش در مرحله‌های اول و دوم مورد بررسی قرار گرفت و تصمیماتی برای طرح‌های آتی فروش و پیش‌فروش خودرو اتخاذ شد.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها