کد خبر : 48735

در چند ماه گذشته هم تصاویری از سایر محصولات این خودرو در جاده‌های کشور منتشر شد و معلوم است که سوئیست برنامه عرضه کراس‌اوورها و سدان‌های جدیدی را در بازار ایران دارد.

به گزارش خودروتک به نقل از دیجیاتو ، نزدیک به 10 سال است که خودروهای چینی یکی به بازار ایران می‌آیند.

در اولین سال‌های ورود چینی‌ها به بازار خودروی ایران، شاید هیچ‌کس تصور نمی‌کرد که به مرور این خودروها در رده خودروهای خارجی و در کنار خودروهای ژاپنی و کره‌ای قرار بگیرند.

جذابیت چشم بادامی‌ها و افزایش قیمت ناگهانی خودرو باعث شده تا بازار دست دوم پرتقاضایی نیز برای آن‌ها شکل بگیرد.

سوئست A5

در چند وقت اخیر شاهد بوده‌ایم که با وجود تحریم ها، برخی خودروسازان داخلی به سمت مذاکره با برندهای چینی جایگزین رفته‌اند و سعی دارند تا با عقد قراردادهای جدید، فعالیت تولیدی خود را ادامه دهند. بر اساس آخرین اطلاعات به دست آمده، پای سدان چینی جدیدی به بازار ایران باز شده است.

سوئست A5

به تازگی عکس‌هایی در اختیار این رسانه‌ها قرار گرفته است. با توجه به این تصاویر، مشخص است که سدان جدیدی وارد شهرک آزمایش شده و گویا قرار است تا مجوزهای لازم برای عرضه و شماره گذاری را دریافت کند.

ظاهرا این خودرو مربوط به کمپانی «سوئیست» چین است. این خودروساز چینی سال‌های قبل در بازار ایران حضور داشته و به تولید ون مشغول بوده است. در چند ماه گذشته هم تصاویری از سایر محصولات این خودرو در جاده‌های کشور منتشر شد و معلوم است که سوئیست برنامه عرضه کراس‌اوورها و سدان‌های جدیدی را در بازار ایران دارد. اما هنوز به صورت قطعی نمی‌توان گفت که کدام خودروساز ایرانی مشارکت با این نشان چینی را در پیش گرفته و فعلا برخی گمانه زنی‌ها در خصوص فعالیت برخی خودروسازان کرمانی با نشان سوئیست مطرح شده است.

سوئست A5

مشخصات فنی و امکانات رفاهی سوئیست A5

سوئیست A5 به عنوان یک سدان اقتصادی در بازار چین عرضه می‌شود و قیمتی کمتر از ۱۲ هزار دلار را در اکثر بازارهای هدف این خودروساز شرقی دارد. A5 که در رده سدان‌های کلاس C قرار دارد، نمونه به روزتر سوئیست V5 است و تا حدی در بحث طراحی به روزتر از قبل به حساب می‌آید. سوئیست A5 به پیشرانه ۱٫۵ لیتری تنفس طبیعی مجهز است و ۱۲۰ اسب بخار را با گشتاور ۱۴۳ نیوتن متر در اختیار راننده می‌گذارد. جعبه دنده A5 از نوع ۵ سرعته دستی است و می‌توان این سدان چینی را با جعبه دنده CVT اتوماتیک هم سفارش گذاری کرد.

خودرو چینی سوئست A5

دو کیسه هوا، سانروف، کروز کنترل، تریم داخلی چرم مصنوعی، نمایشگر لمسی، دوربین و سنسور پارک عقب، استارت دکمه‌ای، سیستم کنترل پایداری، سامانه کنترل شروع حرکت در سربالایی، چراغ روشنایی روز، سنسور نور و باران، تهویه اتوماتیک، جلو آمپر دیجیتال، آینه‌های تاشو برقی، سنسور باد لاستیک و… در سوئیست A5 دیده می‌شود.

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها