کد خبر : 48042

صادقی نیارکی گفت: اکنون نوسانات زیادی در اقتصاد کشور وجود دارد اما قیمت خودرو را در سطح خودروسازان کنترل می‌کنیم.

به گزارش خودروتک به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، مهدی صادقی نیارکی معاون امور صنایع وزارت صمت در حاشیه مراسم بازدید نمایندگان مجلس از کارخانه ایران خودرو، گفت: طراحی های جدیدی برای خودروهایمان در نظر گرفته ایم. 

معاون امور صنایع وزارت صمت در خصوص افزایش قیمت خودروهای جدید بیان کرد: قطعا با توجه به آپشن هایی که به خودرو اضافه می شود، قیمت خودرو نیز گران خواهد شد.

صادقی نیارکی با اشاره به وضعیت تولید خودروهای سنگین، افزود: امسال تولید این خودروها نسبت به سال گذشته افزایش داشته است. در حال حاضر وضعیت تولید ۴ ماه نسبت به سال گذشته بهتر شده اما خودروهای سنگین نیازمند اجرای طرح نوسازی ناوگان تجاری هستند و مشکلات مالی مربوط به این بخش  هنوز برطرف نشده است. 

او گفت: سازمان گسترش و نوسازی باید به این موضوع ورود کند و هم اکنون این موضوع را دنبال می کند. در جلسات گذشته دولت تکلیفی برای تامین مالی این خودروها داده شده است.  اکنون اولویت کارمان روی پلتفرم هاست و بعد از این مرحله در نظر داریم با هزینه کم از نیرو محرکه استفاده کنیم.

معاون امور صنایع وزارت صمت در خصوص افزایش قیمت خودرو، ادامه داد: قیمت را در سطح خودروسازان کنترل می کنیم و اکنون نوسانات زیادی در اقتصاد داریم. در حوزه فروش محدودیت های زیادی گذاشته ایم و این نوسانات غیر منطقی است. آنچه در وزارت صمت گفته شده، خودروساز باید بدون زیان خودرو تولید کند. 

او تشریح کرد: اگر قیمت خودرو را واقعی نداشته باشیم این زیان به شبکه قطعه سازی وارد می شود و نمی توانیم خودرویی تولید کنیم. با واردات خودرو ، ارز بسیاری از کشور خارج می شود که اکنون قصد داریم تمام خودروها داخلی سازی شود. 

او افزود: جلسات مختلفی با شورای رقابت داشتیم و سعی کرده ایم با فضای تعاملی کار را انجام دهیم.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها