کد خبر : 46523

با توجه به قیمت فعلی محصولات ایران خودرو و قیمت پروژه جدید سایپا کارشناسان حدود قیمت این محصول را تخمین زده اند. هر چند با توجه به موعد تحویل این خودرو یعنی سال 1400 ، قیمت نهایی این خودرو براساس قیمت های مصوب سال آینده تعیین خواهد شد.

به گزارش خودروتک، روز چهارشنبه ثبت نام محصول جدید ایران خودرو آغاز شد که در ادامه شاهد اولین تصاویر رسمی از خودرو K132 بودیم. اگر چه مدیرعامل این شرکت خودروسازی اعلام کرد که این خودرو مراحل قیمت گذاری خود را طی می‌کند، اما  برخی گمانه زنی ها قیمت مدل پایه و گیربکس دستی این خودرو را حدود 200 تا 230 میلیون تومان پیش بینی کردند.

این پروژه در اصل جایگزین پروژه پژو ۳۰۱ است که در همان زمان و تاریخ حدود ۹۵ میلیون تومان قیمت گذاری شده بود. در این بازه قیمت‌های اغلب خودرو‌های تولید داخل افزایش چشم گیری را تجربه کردند پس قیمت فروش کارخانه‌ای این محصول بدون شک بیش از ۱۰۰ میلیون تومان خواهد بود. پروژه K۱۳۲ به عنوان محصولی در رده بالاتر از دنا پلاس تولید خواهد شد پس با توجه به قیمت ۹۴ میلیونی دنا پلاس قیمت این محصول بیش از این مقادیر خواهد بود.

پیش‌بینی‌های قیمتی انجام شده برای پروژه جدید شرکت خودروسازی سایپا یعنی شاهین قیمتی حدود ۱۶۰ میلیون تومان را پیش‌بینی می‌کنند. پروژه K۱۳۲ هم در سطوحی نزدیک به این خودرو و حتی بالا‌تر از آن تولید شده است پس حداقل قیمت برای محصول جدید شرکت ایران خودرو بالاتر از ۱۶۰ میلیون تومان خواهد بود.

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها