کد خبر : 4625

سرپرست دفتر مقررات، صادرات و واردات سازمان توسعه تجارت، اخبار منتشرشده مبنی‌بر باز شدن ثبت‌سفارش خودروهای خارجی و ترخیص خودروهای در گمرک مانده را تکذیب و تاکید کرد: تغییرات انجام‌شده در مجموعه وزارت صنعت، به معنای تغییرات در سیاست‌های تعیین‌شده در واردات خودرو نیست.

به گزارش خودروتک، در روزهای گذشته همزمان با تغییرات در مدیریت سازمان توسعه تجارت ایران شایعاتی درخصوص گشایش واردات خودرو و باز شدن ثبت‌سفارش برخی خودروها مطرح شده است. این اخبار واکنش «سیدمهدی نیازی» سرپرست دفتر مقررات، صادرات و واردات سازمان توسعه تجارت را در پی داشت.

وی ضمن رد باز شدن سایت ثبت‌سفارش خودرو، تصریح کرد: هرچند واردکنندگان برای ترخیص خودروهای در گمرک مانده در حال رایزنی هستند، اما تاکنون تصمیمی در این مورد اتخاذ نشده است. وی از ارائه اطلاعات بیشتر در این زمینه خودداری کرد. از سوی دیگر«کورش مرشدسلوک» رئیس انجمن واردکنندگان خودرو نیز درباره آخرین وضعیت بازار خودروهای خارجی اظهار کرد: قیمت‌ها در بازار با نوسان ارز تغییر می‌کند، با این حال اگر به ثبات نرخ ارز برسیم به‌دلیل ممنوعیت واردات، حباب قیمتی همچنان وجود خواهد داشت.

بازار خودروهای وارداتی در یک سال و نیم گذشته با تغییر پیاپی سیاست‌ها روبه‌رو بود؛ بسته شدن ۶ ماهه سامانه ثبت‌سفارش، افزایش تعرفه‌های گمرکی و تغییر نرخ ارز، سبب جهش قیمت‌ها در این بازار شد.

منبع: ایرنا

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها