کد خبر : 45272

بازار خودرو ایران و شاید بسیاری از کشورهای جهان هنوز خودرویی ساخت تایوان را به خود ندیده است. اما لوکسژن احتمالا به زودی پایش به خیابان های کشور باز شود. خودرویی که به مانند بسیاری از پسر عموهای چینی خود، زرق و برق زیادی دارد و البته از نظر فنی ناشناخته است.

به گزارش خودروتک، این اولین بار نیست که بحث حضور خودرو لوکسژن در بازار ایران مطرح می شود. دو سال پیش بود که برند لوکسژن با سر و صدای زیاد، تبلیغات گسترده ای را در سطح تهران آغاز کرد. با این حال بازگشت تحریم های خودرویی مانع از حضور و پا گرفتن این خودرو تایوانی شد. شرکت خودروسازی لوکسژن یک خودروساز نوپا است که در سال 2009 تاسیس شده و اولین محصول خود را که ون هفت نفره M7 بود در اواخر همان سال به بازار عرضه کرد.

اما موضوع عرضه لوکسژن در بازار ایران این بار جدی تر است و قرار است خودرو لوکسژن به عنوان خودرو جایگزین به جای محصولات یکی از شرکت های خودرویی به مشتریان تحویل داده شود. مدل در نظر گرفته شده لوکسژن U6 است. قیمت این خودرو بسته به آپشن در حدود 700 تا 800 میلیون خواهد بود.

لوکسژن U6 یک خودرو کراس اوور کامپکت است که از سال 2013 روی خط تولید رفته است. این کراس اوور 5 در دارای یک موتور 1800 سی سی بنزینی است که با استفاده از توربوشارژر 199 اسب بخار قدرت تولید می کند. لوکسژن U6 با موتور 2000 سی سی نیز تولید شده است.

برای این خودرو تنها یک مدل گیربکس 6 سرعته اتوماتیک درنظر گرفته شده است که البته قابلیت تعویض دنده به صورت دستی را نیز دارد.

لوکسژن U6

ارسال نظر

دیگر رسانه ها