کد خبر : 45177

اسفنانی نسبت به گرانفروشی قطعات خودرو در بازار واکنش نشان داد.

به گزارش خودروتک به نقل از باشگاه خبرنگاران ، در کنار افزایش قیمت خودرو در بازار شاهد گرانفروشی و عرضه قطعات خودرو با قیمت بالا در بازار هستیم.

یک روز قطعه با قیمت ۱۰۰ هزار تومان عرضه می‌شود و روز دیگر همان قطعه افزایش ۲۰ درصدی قیمت را دارد و این رویه به تناسب در روز‌های بعد نیز ادامه دارد و سایر قطعات خودرو با افزایش قیمت روبه‌رو می‌شوند.

افزایش قیمت خودرو در بازار یک طرف و بالا رفتن نرخ فروش قطعات این محصول از سوی دیگر باعث نارضایتی شهروندان شده است، به عنوان مثال قطعه‌ای که ساخت تولید داخل است با قیمت همان قطعه با ساخت خارجی تقریباً برابر است.

برای بررسی این موضوع به سراغ مدیرکل تعزیرات حکومتی تهران رفته و در این خصوص پرس و جو کردیم.

محمد علی اسفنانی مدیرکل تعزیرات حکومتی تهران در واکنش به افزایش قیمت لوازم خودرو گفت: عملکرد تعزیرات در خصوص ورود به گرانفروشی در بحث کالا‌های مختلف تفاوتی ندارد و در هر نقطه و برای هر محصول که تخلف گرانفروشی رخ دهد به موضوع واکنش نشان خواهیم داد.

وی افزود: در صورتی که تخلف گرانفروشی به سازمان تعزیرات حکومتی گزارش داده شود، بازرسان واحد گشت این سازمان با حضور در سطح شهر و بازار نسبت به گزارش‌های مردمی رسیدگی خواهند کرد.

به گفته مدیرکل تعزیرات حکومتی تهران بازرسان این سازمان به صورت کلی به موضوعات گرانفروشی در بحث کالا‌ها ورود می‌کند و اینکه کالا‌ها به صورت عمده و یا جزء همراه با تخلف گرانفروشی عرضه می‌شود، تفاوتی ندارد.

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها