کد خبر : 44933

با انجام یک مرحله فروش فوق العاده خودرو و یک مرحله پیش فروش خودرو اکنون کسانی که در این دو مرحله برنده قرعه کشی نشده اند، چشم به فروش فوق العاده بعدی دارند. پیش بینی می شود مرحله دوم فروش فوق العاده خودرو در سال 99 در شهریور ماه انجام شود و البته شرایط ثبت نام در فروش فوق العاده خودرو سخت تر شده است.

به گزارش خودروتک، تجربه دو فروش اخیر خودرو نشان داد که صف متقاضیان خودرو ثبت نامی بسیار بیشتر از چیزیست که تصور می شد و اکنون نهاد سیاست گذار تصمیم گرفته تا با ایجاد تغییراتی در شرایط ثبت نام فروش فوق العاده خودرو، این صف را کوتاه تر کند.

براساس آنچه اعلام شده بازار هدف فروش فوق العاده خودرو به خانواده های بدون خودرو محدود شده است.

امیر جعفر پور معاون حمل ونقل وزارت صمت در این خصوص گفت: برای آنکه خانواده‌های بدون خودرو شانس بیشتری در قرعه کشی خودرو‌ها داشته باشند برخی از شرایط ثبت نام را در قرعه کشی‌های بعدی تغییر دادیم.

او ادامه داد: نوع مراجعات و بررسی‌های صورت گرفته نشان داد اقداماتی از سوی برخی منتخبان مبنی بر واگذاری امتیازات وجود داشته که زمینه ساز حضور دلالان بود.

جعفر پور بیان کرد: این بررسی‌ها نشان داد که هنوز برخی از سوداگری‌ها وجود دارد، در نتیجه شرایط را به گونه‌ای تعیین کردیم که تنها افراد نیازمند واقعی به خودرو بتوانند برنده شوند.

معاون حمل ونقل وزارت صمت افزود: در این مرحله تنها افرادی می‌توانند از این شرایط استفاده کنند که خودرو ندارند. سابقه ثبت نام خودرو  از 36 ماه به 48 ماه  تغییر کرد و و برخودار نبودن خانواده‌ها از پلاک فعال تبدیل به شروط اصلی در قرعه کشی پیش فروش خودرو‌ها شده است.

 او با اشاره به اینکه در مراحل بعدی قرعه کشی برخی از شروط را ساده سازی خواهیم کرد  و کسانی که نیاز به خودرو مجدد در خانواده دارند را انتخاب خواهیم کرد، بیان کرد: به طور قطع متقاضیان باید به این شرایط دقت کنند چراکه در صورت ثبت نام و حذف آنها امکان ثبت نام در مراحل بعدی نخواهد بود.

ارسال نظر

دیگر رسانه ها