کد خبر : 44221

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران توضیحاتی درباره روشن کردن کولر و احتمال انتقال کرونا از این طریق در تاکسی‌ها، ارائه کرد.

به گزارش خودروتک به نقل از فارس، علیرضا قنادان مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران درباره استفاده از کولر در تاکسی های پایتخت اظهار داشت: در سال‌های گذشته استفاده از کولر در تاکسی‌ها اجباری بوده ولی امسال به دلیل شرایط کرونا این موضوع با تغییراتی همراه شده است.

وی افزود: استفاده از کولر در تاکسی به دو صورت انجام می‌گیرد یکی روشن کردن تهویه داخل و دیگری تهویه خارجی به صورتی که تهویه داخلی سبب چرخش هوای داخل کابین تاکسی می‌شود و تهویه خارجی هوای خارج از تاکسی را به خودرو وارد می‌کند که نوع اول در صورت استفاده احتمال انتقال کرونا را به همراه دارد.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران تاکید کرد: در حال حاضر بر اساس بررسی کارشناسان بهداشتی مشخص شده که پایین بودن پنجره تاکسی‌ها در پیشگیری از کرونا موثر است ولی به تدریج با گرم شدن بیشتر هوا استفاده از کولر نیز مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

قنادان خاطرنشان کرد: در حال حاضر آخرین توصیه‌هایی که به ما ابلاغ شده، ضرورت پایین بودن پنجره‌های تاکسی در زمان حرکت خودرو است ولی با وارد شدن به فصل تابستان شرایط جدید را از کارشناسان وزارت بهداشت استعلام خواهیم کرد و آن را به اطلاع رانندگان و مسافران می‌رسانیم.

وی درباره نصب پارتیشن در تاکسی‌های پایتخت گفت: رانندگان تاکسی از دو طریق می توانند برای نصب این فضاهای جدا کننده اقدام کنند یکی از طریق مراجعه به برخی از پایانه‌ها در مناطق و دیگری از طریق مراجعه به سایت باشگاه رفاه تاکسیرانان، که از طریق این سایت به سه نقطه در تهران جهت نصب پارتیشن به رانندگان معرفی می‌شود.

قنادان خاطرنشان کرد: نصب پارتیشن برای تاکسی‌های پایتخت به صورت تدریجی و رایگان در حال انجام است.

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها