کد خبر : 43723

مدیرعامل ایران‌خودرو درباره خودروهای به ‌جامانده در پارکینگ‌های این شرکت توضیح داد.

به گزارش خودروتک، فرشاد مقیمی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، درباره آغاز پیش فروش‌های دو شرکت خودرو سازی بیان کرد: مجموعه شورای رقابت در حال تدوین حوزه قیمت گذاری و سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان و معاونت صنایع وزارت صمت در حال پیگیری موضوع مجوزهای پیش‌فروش هستند. ما هم در انتظار ابلاغ این دو موضوع به خودروسازها هستیم اما در این مدت تلاش کردیم که زیرساخت‌های لازم برای انجام پیش فروش را فراهم کنیم که فرآیند تست و ارزیابی را می‌گذراند.

او بیان کرد: امیدواریم تا چند روز آینده این فعالیت را آغاز و بخشی از نیاز جامعه را تامین کنیم تا در مدیریت بازار نقش مناسبی ایفا کنیم. مجموع اتفاق‌های انجام شده بازار را با روند کاهشی همراه کرد و نهایی شدن این اقدامات تشدید فرآیند کاهش قیمت خودرو در بازار را به همراه خواهد داشت.

مقیمی درباره تصاویر منتصب به انبارهای خودروی این خودروسازی بیان کرد: مردم یقین داشته باشند که حتی اگر توان تحویل یک خودرو بیشتر را در روز داشته باشیم این کار را در دستور کار قرار خواهیم داد. تولید ما در سال ۹۸ با افزایش خوبی مواجه شد در حالی که خودروسازهای دنیا با چالش در تولید مواجه شده اند و این بدون شک حاصل تلاش مجموعه همکاران ما در مجموعه است. نسبت به دوره مشابه سال قبل در همین ایام حدود ۲۵ درصد رشد را تجربه کرده‌ایم به طوری که در اردیبهشت سال گذشته حدود ۳۴ هزار خودرو و تا ۳۰ اردیبهشت امسال بیش از ۴۵ هزار خودرو تولید کردیم. هدف ما از تولید عمل به تعهدات و تحویل معوقات قبلی است.

مدیر عامل ایران خودرو ادامه داد: در چند روز اخیر با مشکلی در بحث شماره گذاری مواجه شدیم که منجر به انباش برخی خودرو‌ها در کارخانه شد که امیدوار هستیم حداکثر تا فردا برطرف شود، رفع این مشکل باعث تحویل یکباره بیش از ۱۲ هزار خودرو به بازار خواهد شد که تاثیر مناسبی در بحث قیمتی و کاهش معوقات داشته باشد در این صورت در هیچ یک از عکس‌های هوایی شرایط فوق را در پارکینگ‌ها نخواهید دید.

او تصریح کرد: موضوع دیگر هم تامین ارز و تامین قطعه بود که سرپرست وزارت صمت این مشکل را هم تا حدودی رفع کردند و مواردی که در تامین آن‌ها وابستگی به خارج از کشور داشتیم و تامین شده و در گمرک جمهوری اسلامی ایران قرار دارد را به کارخانه رسانده و خودروهای باقی ماندا را به دست مردم برسانیم.

مقیمی ادامه داد: با حل این مشکلات در آینده‌ای نزدیک با حجم وسیعی از توزیع خودرو مواجه خواهیم شد که تاثیری زیادی بر کنترل‌ قیمت‌ها خواهد داشت، این اقدامات را نباید جرا از هم ببینیم و مجموع اقدامات وزارت صمت، قوه قضائیه و سایر بخش‌ها می‌تواند بازار را به ثبات لازم برساند بخش عمده‌ای از این خودرو ها تک کسری هستند و مشکل خاصی ندارند که نیاز داشته و در گمرک جمهوری اسلامی ایران است.

ارسال نظر

دیگر رسانه ها