کد خبر : 43599

هر چند گفته شده بود که لیست قیمت خودرو کارخانه در سال 99 روز شنبه یعنی دیروز ابلاغ خواهد شد اما این اتفاق رخ نداد. با این حال رئیس شورای رقابت از تعیین تکلیف قیمت تمام محصولات ایران خودرو و سایپا در جلسه دیروز شورای رقابت خبر داد. به نظر می رسد با آنکه میزان افزایش قیمت خودرو سایپا و ایران خودرو به صورت درصدی بیان شده بود اما شورای رقابت وارد جزئیات بیشتری در خصوص قیمت گذاری خودرو 99 نیز شده است.

به گزارش خودروتک، رضا شیوا در گفت وگو با تسنیم، با اشاره به اینکه در جلسه هفته گذشته شورای رقابت مجوز افزایش قیمت محصولات ایران خودرو و سایپا که مشمول انحصار بودند مشخص شد، اظهارداشت:  در آن جلسه محصولات ایران خودرو مجوز 10 درصدی و سایپا مجوز افزایش 23 درصدی نسبت به قیمت  بهمن سال 97 را کسب کردند.

وی با بیان اینکه به دلیل توقف واردات خودرو برخی از محصولات این دو شرکت که  انحصاری نبودند مشمول انحصار شده و باید دستور العمل قیمت گذاری آنها هم مشخص شود، افزود: بر همین اساس در جلسه دیروز شورای رقابت برای این دسته از خودروها هم دستورالعمل قیمت گذاری تعیین شد. 

رئیس شورای رقابت تصریح کرد: در قیمت گذاری خودروهای جدید ایران خودرو و سایپا که مشمول بازار انحصاری شده اند قیمت پایه 96 در نظر گرفته شده است به نحوی که شورا با محاسبه تورم سال های 97 و 98 و کسر افزایش قیمت بهمن ماه 97   از مجموع تورم دو سال 97 و 98 دستورالعمل قیمت گذاری این خودروها را امروز تعیین و به ستاد تنظیم بازار ارائه کرده است. 

به گفته وی ، قرار است جزئیات تغییر قیمت تمام محصولات ایران خودرو و سایپا توسط ستاد تنظیم بازار به آنها ابلاغ شود..

 شیوا در خصوص قیمت گذاری سایر خودروهای موجود در بازار از جمله شرکت های چینی ، گفت: این موضوع هم دستور کار قرار گرفته و در حال بررسی آن هستیم. 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها