کد خبر : 43467

هنوز قیمت جدید خودرو‌های داخلی رسماً به شرکت‌های خودروساز ابلاغ نشده، اما تا همین جا هم دلالانی که برای سود‌های میلیونی خودرو احتکار کرده بودند، امروز مجبور به فروش خودرو با قیمت پایین‌تر هستند.

به گزارش خودروتک به نقل از خبرگزاری دانشجو، بعد از چانه زنی بسیار در نهایت قیمت‌های جدید خودرو مصوب شد و محصولات ایران خودرو در کارخانه فقط مجوز افزایش ۱۰ درصدی و محصولات سایپا هم مجوز رشد ۲۳ درصدی قیمت را کسب کردند. در این میان سود فروش خودرو در بازار هم ۱۰ درصد در نظر گرفته شد.

اعلام این ارقام باعث شد بازار خرید و فروش خودرو که در طول یک ماه اخیر رکورد‌های مختلفی را در افزایش قیمت‌ها تجربه کرده بود با کاهش قیمت و حتی توقف معاملات روبه رو شود.

در حال حاضر دو روز از تصویب قیمت‌های جدید می‌گذرد و خودرو همچنان روند کاهشی قیمت را تجربه می‌کند. به اعتقاد فعالان بازار طی روز‌های اخیر خودرو‌های داخلی با کاهش ۳۰ میلیون تومان و خودرو‌های مونتاژی با کاهش ۸۰ میلیون تومانی قیمت روبه رو شده است.

البته هنوز قیمت خودرو‌های داخلی رسماً به شرکت‌های خودروساز ابلاغ نشده تا بازار با نرخ‌های با ثبات مواجه شود، اما دلالانی که برای سود‌های میلیونی خودرو احتکار کرده بودند امروز مجبور به فروش خودرو آنهم با قیمت پایین هستند.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها