کد خبر : 43457

رئیس سازمان صنعت استان تهران از شروع بازرسی‌های این سازمان از بازار خودرو خبر داد و گفت: در صورت تخلف و فروش قیمت خودرو صفر در بازار، پرونده به تعزیرات ارسال می‌شود.

به گزارش خودروتک، یدالله صادقی در گفت‌وگو با تسنیم، در خصوص بازرسی بازار خودرو نیز گفت: پس از اینکه ٢٢ اردیبهشت ماه (دوشنبه) ستاد تنظیم بازار قیمت‌گذاری خودرو را اعلام کرد و مقرر شد قیمت خودرو صفر در بازار 10 درصد بالاتر از نرخ کارخانه، به‌فروش برسد، بازرسی‌های سازمان صنعت در این خصوص شروع شد.

رئیس سازمان صنعت استان تهران ادامه داد: با توجه به اینکه هنوز دستورالعمل قیمت‌گذاری رسماً ابلاغ نشده است ولی سازمان صمت کار بازرسی را شروع کرده و درصورت شکایت و یا تخلف فروش خودرو در نمایشگاه‌های ماشین بیش از نرخ مصوب، پرونده به تعزیرات ارسال می‌شود.

دوشنبه ٢٢ اردیبهشت ماه سال جاری پس از کش‌وقوس‌های زیاد، قیمت خودرو در جلسه ستاد تنظیم بازار مشخص و روش و نحوه فروش محصولات ایران خودرو و سایپا  تصویب شد، بر این اساس قیمت محصولات سایپا به‌طور متوسط ٢٣ درصد و ایران خودرو 10 درصد افزایش یافت، همچنین قیمت خودروی صفر در بازار آزاد باید فقط با 10 درصد بیشتر از قیمت کارخانه فروخته ‌شود.

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها