کد خبر : 43284

شنیده ها حکایت از آن دارد که که ماجرای پرحاشیه قیمت گذاری خودرو در سال 99 قرار است امروز به سرانجامی رسیده و قیمت کارخانه خودرو اعلام شود. این درحالیست که روز گذشته رضا رحمانی وزیر صمت، اعلام کرد که دستگاه های دخیل اعلام قیمت خودرو تا امروز فرصت دارند تا قیمت خودرو را اعلام کرده و بازار را ساماندهی کنند.

به گزارش خودروتک، قیمت خودرو 99 درحالی قرار است امروز اعلام شود که میزان افزایش قیمت خودرو در محصولات سایپا و ایران خودرو به یک اندازه نخواهد بود. بنا بر اعلام یک مقام آگاه به خبرگزاری تسنیم، در دستورالعمل جدید خودرو افزایش قیمت محصولات ایران خودرو کمتر از سایپا خواهد بود.

بعد از کشمکش‌های بسیار میان وزارت صنعت، سازمان حمایت، شورای رقابت و ستاد تنظیم بازار در تعیین قیمت خودرو در نهایت با ورود سازمان بازرسی کل کشور قرار شد شورای رقابت دستورالعمل قیمت‌گذاری خودرو را در سال 99 تعیین و برای تأیید نهایی به ستاد تنظیم بازار ارائه کند.

در همین ارتباط یک مقام آگاه در گفت‌وگو با تسنیم، با اعلام اینکه دستورالعمل نهایی شورای رقابت عصر یکشنبه به ستاد تنظیم بازار ارسال شده است، افزود: قرار است در جلسه دوشنبه 22 اردیبهشت ماه ستاد تنظیم بازار این دستورالعمل بررسی و در نهایت قیمت‌گذاری جدید خودروها تعیین تکلیف شود.

وی با بیان اینکه مبنای دستورالعمل شورای رقابت قیمت بهمن ماه 97 خودروسازان است، افزود: در آن مقطع خودروسازان قرار شد محصولات را 5 درصد زیر قیمت بازار به فروش برسانند و  بر همین اساس قیمت‌گذاری‌هایی انجام شد با وجود آنکه عمر فروش خودرو آن هم 5 درصد زیر قیمت بازار کوتاه بود اما بعداً در آن مقطع تغییرات قیمتی در قیمت محصولات اعمال شد که افزایش قیمت شرکت ایران خودرو بیش از سایپا بود. این موضوع در دستورالعمل جدید مورد توجه قرار گرفته و به‌نوعی افزایش قیمت محصولات ایران خودرو کمتر از سایپا خواهد بود.

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها