کد خبر : 41213

در حال حاضر خودروساز ۳۰ هزار میلیارد تومان به شبکه تامین بدهی دارد که اگر یک ماهه پرداخت شود نه تنها از نظر تامین قطعات کمبودی نداریم بلکه رقابت سنگینی بین قطعه‌سازان می‌شود که قطعه بیشتر و با کیفیت بهتری تحویل دهند.

به گزارش خودروتک به نقل از ایلنا ، رییس انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازان گفت:ما ۴۳ هزار میلیارد تومان تا پایان شهریور زیان داشتیم که تا پایان سال گذشته هم به این ضررها اضافه شد، این درست نیست که خودروساز زیان کند! و قطعه‌ساز هم به پول خود نرسد، در عوض هر کس توانسته خودرو بخرد بین ۲۰ تا ۲۵۰ میلیون تومان سود بکند.

محمدرضا نجفی‌منش درباره چشم‌انداز صنعت خودرو در سال ۹۹ اظهار داشت: اوضاع صنعت خودرو در سال جدید بستگی به این دارد که چه سیاستی در پیش بگیریم، اگر سیاست ما جهش تولید است، باید ابزارهای لازم را فراهم کنیم، در این صورت تولید صنعت خودرو را واقعا جهش داده و به حداقل ۱٫۵ میلیون دستگاه در سال هم می‌رسانیم.

وی افزود: شرط اولیه تامین نقدینگی است، بانک‌ها بدون اینکه وثایق اضافه بخواهند تسهیلات لازم را ارائه دهند، اگر تصمیم دولت برای تحقق جهش تولید جدی است، بانک‌ها باید نقدینگی را با وثایق قبلی و باقی را با سفته و یا چک مدیران تامین کنند. موضوع دیگر اینکه دولت دست از قیمت‌گذاری بردارد و اجازه ندهد خودروسازان با ضرر و زیان مواجه شوند! و بتوانند پول قطعه‌ساز را به موقع بدهند.

رئیس انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازان خاطرنشان کرد: ما ۴۳ هزار میلیارد تومان تا پایان شهریور زیان داشتیم که تا پایان سال گذشته هم به این ضررها اضافه می‌شد، این درست نیست که خودروساز زیان کند! و قطعه‌ساز هم به پول خود نرسد، در عوض هر کس توانسته خودرو بخرد بین ۲۰ تا ۲۵۰ میلیون تومان سود بکند، این یک کار بی‌منطق اقتصادی است!

وی تاکید کرد: باید بگذارند قیمت در حاشیه بازار باشد که هم خودروساز سود کند، پول قطعه‌ساز را به موقع بدهد و هم ضرر و زیان گذشته را جبران کند! دولت این دو اقدام را انجام دهد و طرف قطعه‌ساز هم تمام تلاش خود را برای حداکثر داخلی‌سازی انجام می‌دهد و بند ناف را از واردات قطع می‌کند و هم قطعات لازم را برای خودروهایی که جدید طراحی می‌شوند را تامین می‌کند، نهایتا اینکه دولت باید از تولید دست بکشد.

نجفی‌منش در ادامه درباره واردات قطعاتی که حتما باید وارد شوند، نیز گفت: ما می‌توانیم تحریم را دور بزنیم و قطعاتی که امکان ساخت آن را در داخل نداریم، وارد کنیم، حرف ما این است که وقتی قطعه را تحویل می‌دهیم پول آن را دریافت کنیم.

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها