کد خبر : 41031

امسال بازار خودرو ایران محصولات متنوع تری را به خود خواهد دید. البته بخشی از آنها ارتقا یافته همین خودروهای کنونی هستند. ایران خودرو پیش از این هدف گذاری 48 درصدی جهش تولید را اعلام کرده بود و اکنون به طور رسمی نام 7 خودرو جدید را برای تولید و عرضه در سال 99 اعلام کرد.

به گزارش خودروتک، عرضه محصولات جدید از سوی خودروسازان در کنار افزایش تولید می تواند عامل مهمی برای جلوگیری از هیجانی شدن قیمت خودرو باشد. چرا که فشار تقاضا را از روی چند خودرو محدود برداشته و آن را در سبد متنوعی از محصولات توزیع می کند.

کیانوش پورمجیب معاون معاون تحقیقات ، طراحی و تکوین محصول ایران خودرو گفت : این گروه صنعتی در سال جاری  محصولات جدید رانا پلاس ، سورن پلاس ، سمند بهینه ،  دنا پلاس اتوماتیک ، 207 پانوراما دستی و اتوماتیک و k132 را روانه بازار می کند.

وی افزود: تولید و عرضه چهارمحصول صندوق دار k132 ، کراس اوور k125 و هاچ بک k121 و دنای برقی از بهمن سال 99 تا بهمن 1401 در دستور کار این خودرو ساز قراردارد.

پورمجیب خاطرنشان کرد: خودرو k132 که حاصل تفکر دانش ایرانی است برپایه پلتفرم ایران خودرو با 92 درصد ساخت داخلی ، تولید آن در بهمن سال جاری آغاز می شود

وی خاطرنشان ساخت : این خودرو به گیربکس اتوماتیک و موتور ای. اف .7 توربوشارژ مجهز خواهد شد.

معاون تحقیقات ، طراحی و تکوین محصول ایران خودرو از عرضه خودرو ی 207 پانوراما در نیمه اول سال جاری خبردادو تصریح کرد: این خودرو در نیمه دوم سال جاری به گیربکس اتوماتیک تجهیز می شود.

پورمجیب درخصوص توسعه قوای محرکه هیبرید و برقی خاطر نشان کرد: محصول رانا و دنا پلاس را برای تولید در این بخش در نظرگرفته شده است و دنای برقی در نیمه اول سال 1400 قابل عرضه است .

پورمجیب گفت : دنا پلاس به عنوان اولین محصول به گیربکس شش سرعته در سال جاری تجهیز می شود. طبق برنامه قرار است در سال جاری 10 هزار گیربکس دستی شش سرعته تولید شود.

پورمجیب خاطرنشان کرد؛ گیربکسAMTشش سرعته اتوماتیک با 60 درصد داخلی سازی در سه ماه پایانی سال جاری آغاز می شود و قرار است در این سال یک هزار دستگاه از این نوع گیربکس تولید شود.

وی با اشاره به طراحی پلتفرم اختصاصی ایران خودرو افزود: این پلتفرم قابلیت پوشش سگمنت های مختلف خودرو شامل سدان ، وانت ، هاچ بک و کراس اوور را خواهد داشت.

7 محصول جدید ایران خودرو در سال 99

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها