کد خبر : 40812

به رغم اینکه خودروسازان در حال تولید روزانه ۲ هزار دستگاه و به صفر رساندن خودروهای ناقص موجود در کف پارکینگ‌های خود هستند اما تجمیع تولید کل از ابتدای سال 98 تاکنون به اندازه ۳ ماهه سال ۹۶ است، بنابراین هنوز کسری تولید ناشی از سال‌های اخیر جبران نشده و همچنان میزان تولید پایین است، بنابراین تا در تولید خودرو به پایداری نرسیم، شاهد تداوم آشفتگی در بازار خودرو خواهیم بود.

به گزارش خودروتک به نقل از گسترش‌نیوز، رئیس انجمن صنایع همگن تهران در پاسخ به این پرسش که آیا قیمت خودرو بعد از تعطیلات نوروز گران می‌شود؟ گفت: عوامل مختلفی بر قیمت خودرو اثرگذار هستند. افزایش قیمت دلار و دستمزد ناخود آگاه بر قیمت خودرو تاثیر دارد. فعلا برنامه دولت درباره میزان نرخ دستمزد و قیمت دلار چندان مشخص نیست. بنابراین نمی‌توان ادعایی مبنی بر افزایش قیمت خودرو بعد از تعطیلات داشت.

محمدرضا نجفی‌منش افزود: قطعه‌سازان فعلا بخشی از مطالباتشان را از دولت اخذ کردند و بخش دیگری از این مطالبات باقی مانده که امیدواریم در سال جدید بتوانیم آنها را دریافت کنیم.

او درباره تعطیلی قطعه‌سازان در ایام نوروز اظهار کرد: به دلیل شیوع ویروس کرونا برنامه قطعه‌سازان همچنان بر افزایش میزان تولید است. چنانچه تسهیلات لازم در اختیار قطعه‌سازان قرار گیرد و ویروس کرونا ریشه‌کن شود شاهد افزایش میزان تولید خواهیم شد.

چشمک بحران به بازار ۹۹

بازار خودرو

به گزارش دنیای اقتصاد ، با وجود پیش‌بینی‌ها مبنی بر سپری شدن امسال بدون بحران تقاضا در بازار خودرو، برای سال آینده شرایط متفاوتی متصور است. به عبارت بهتر، پیش‌بینی می‌شود بازار خودرو در سال آینده به سمت بحرانی جدی در تقاضا برود و خودروسازان با مشکل فروش مواجه شوند. دلایل مختلفی برای این پیش‌بینی مطرح می‌شود، از جمله، «قیمت بالای خودروها»، «نزول کیفیت» و «ضعف مشوق‌های خرید». در این بین، اگرچه قیمت خودروهای داخلی در مقایسه با اردیبهشت سال  98 (نقطه عطف افزایش قیمت خودرو) افت قابل‌توجهی کرده، با این حال هنوز خرید حتی ارزان‌ترین محصولات برای بسیاری از مشتریان مقدور نیست. به‌عنوان مثال، پراید با وجود آنکه ارزان‌ترین خودرو حال‌حاضر بازار به شمار می‌رود، اما هنوز هم قیمتی بالای ۳۷ میلیون تومان (در کارخانه) و افزون بر ۴۵ میلیون تومان (در بازار) دارد. بنابراین خیلی‌ها امکان ورود به بازار را نخواهند داشت. در واقع با وجود افت، قیمت خودروها در مقایسه با دوران اوج (اردیبهشت سال 98 ) باز هم قابل توجه بوده و همچنان در قیاس با بازار قبل از نقض برجام، بالا است.

عامل اصلی تعیین کننده قیمت خودرو

بازار خودرو

به گزارش تجارت نیوز ، پارامتر مهمی که باید در پیش‌بینی قیمت خودرو در سال 99 در نظر داشته باشیم، نوسانات قیمت دلار است. این پارامتر با توجه به وابسته بودن برخی قطعات خودرو به واردات از سوی کشورهای دیگر، پارامتر موثر و مهمی است که قیمت خودرو را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد. بنابراین موازی با نوسانات چشمگیر دلار، شاهد نوسانات قیمت خودرو نیز خواهیم بود. در نمودار زیر، تغییرات قیمت دلار را می‌توانید ببینید و می‌توانید همبستگی آن را با تغییرات قیمت خودرو در بازار آزاد مقایسه کنید.

 

 

تقاضا و تحریم‎ها و کاهش مناسبات اقتصادی

بازار خودرو

فاکتورهای بعدی، تقاضا و تحریم‎ها و کاهش مناسبات اقتصادی با تولیدکنندگان قطعات خودرو عواملی هستند که به صورت کمتری روی قیمت خودرو در ایران موثر بوده‌اند. البته نقش این 2 پارامتر در دیگر کشورها پررنگ‌تر و جزو عوامل اصلی اثرگذار به‌شمار می‌آید ولی در ایران، به دلیل ملتهب بودن بازار نقش کمتری از خود نشان داده است. چراکه دلالان جای خالی تقاضای واقعی را پرکردند و همچنان تقاضا را بالا نگه داشته‌اند. با این حال طبیعی است که وقتی بازار مسکن، آهن آلات و خودرو در شش ماهه اول سال 98 وارد فاز رکودی شد، بازار خودرو نیز از این رکود بی‌نصیب نماند و تقاضای واقعی دچار افت شدید شود.

در مورد اثر تحریم‌ها نیز بایدگفت که تحریم‌ها موجب کمبود مواد اولیه و همچنین قطعات مهمی از جمله موتور خودرو می‌گردد و همین موضوع عاملی برای افزایش قیمت‌ها در نظر گرفته می‌شود و از آنجایی که احتمال ممنوعیت واردات در سال 99 بیش از سال 98 می‌باشد، بنابراین ادامه روند محدودیت‌ها و افزایش‌های ناشی از واردات در سال 99 نیز وجود خواهد داشت.

پیش‌بینی قیمت خودرو در سال 99

بازار خودرو پارکینگ ایران خودرو

در یک جمع‌بندی می‌توان گفت که با توجه به افت احتمالی کیفیت و قیمت بالای خودرو، بازهم گمان می‌رود که در بازار سال 99 بیشتر تقاضای مرده حاکم باشد تا تقاضای واقعی و زنده، بنابراین تنها در صورتی که تحریم‌ها برداشته شود و شرایط ارتباط با شرکای خارجی بهبود یابد، می‌توان گفت تقاضای واقعی در بازار نیز بهبود پیدا خواهد کرد که البته چنین چیزی بسیار بعید است؛ و اما سناریو احتمالی حاکم بر بازار خودرو در سال 99 نیز مشابه با روند بازار دلار، صعودی پیش بینی می‌شود. در یک مقایسه تجربی می‌توان گفت که بازار ارز در طی 4 ماهه اخیر، یعنی از آبان ماه تا هفته اول اسفند رشد 32 درصدی داشته است و در همین مدت قیمت در بازار خودروهای داخلی با رشد 64 درصدی همراه بوده است.

میزان تولید و تقاضا یکسان نیست

به گزارش آنا ، طبق نظر کارشناسان، افزایش قیمت خودرو را می‌توان به دلایل سمت عرضه و دلایل سمت تقاضا تفکیک کرد.

تقاضای سالیانه بازار به خودرو ۶۰۰ هزار دستگاه است درحالی‌که هم اکنون تنها ۳۰۰ هزار دستگاه خودرو از سوی خودروسازان به کشور عرضه می‌شود، بنابراین گران شدن خودرو کاملاً طبیعی است.

به رغم اینکه خودروسازان در حال تولید روزانه ۲ هزار دستگاه و به صفر رساندن خودروهای ناقص موجود در کف پارکینگ‌های خود هستند اما تجمیع تولید کل از ابتدای سال 98 تاکنون به اندازه ۳ ماهه سال ۹۶ است، بنابراین هنوز کسری تولید ناشی از سال‌های اخیر جبران نشده و همچنان میزان تولید پایین است، بنابراین تا در تولید خودرو به پایداری نرسیم، شاهد تداوم آشفتگی در بازار خودرو خواهیم بود.

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها