کد خبر : 40395

علیرغم اینکه شاخص‌های اقتصادی در شرایط مناسبی قرار ندارند و منتظر روال افزایشی قیمت خودرو در روزهای پایانی سال بودیم، ویروس کرونا، تامین قطعات چینی و خطوط تولید خودروسازان را تا حدودی کاهش داد و سبب شد خریداران به جهت حفظ سلامتی خود خانه‌نشین شوند.

به گزارش خودروتک به نقل از ایسنا ، اواسط بهمن ماه بود که خبری، کم کم دلالان خودرو را مجبور به عقب‌نشینی کرد. در بودجه ۹۹ تصمیم گرفته شده که خرید و فروش خودرو مشمول مالیات شود.

همین موضوع سبب شده سرمایه‌گذاران این بازار که مدتی است به بازار هجوم آورده و گرانی‌ها را هم رقم زده‌ بودند، از اجرایی شدن این قانون و پرداخت مالیات‌های سنگین نگران شده‌ و خودروهای انبار کرده خود را وارد بازار کنند که با این کار آن‌ها، التهاب بازار کم شده و قیمت‌ها کاهش یافت.

چند ماهی بود که سرمایه‌گذاران برای خرید خودرو هجوم آوردند اما بعد از آنکه متوجه شدند ممکن است دولت مالیات کلانی از آن‌ها دریافت کند، نگران شده و در نتیجه خودروهای در انبار ذخیره شده را به بازار عرضه کردند. همزمان با این موضوع، با عرضه روزانه بیش از ۲۰۰۰ دستگاه هریک از خودروسازان بزرگ به بازار، قیمت‌ها کاهشی شدند.

در نهایت کرونا ویروس ترمز خودرو را کشید

از آخرین روزهای بهمن ماه سال جاری بود که بعد از صعود با شیب تند قیمت ها دیگر بازار خودرو نتواست افزایشی پیش رود. کرونا ویروس وارد شد همانگونه که همه بازارهای معاملاتی را تحت الشعاع قرار داد، تلخی خود را به بازار خودرو هم نشان داد و ثابت کر که از تقاضای بازار شب عید هم زور بیشتری دارد.

به اعتقاد یکی از کارشناسان این حوزه، هرچند که ویروس کرونا در کاهش معاملات تاثیر بسزایی داشته اما روند قیمت‌ها در بازار خودرو بیش از هرچیز متاثر از تعادل عرضه و تقاضا به بازار است. بیش از آنکه کرونا و کاهش دادوستدها عامل کاهش قیمت‌ها در بازار خودرو باشد، کاهش قدرت‌ خرید مردم، تقاضا را کاهش داده است. شاید کرونا از هر نظارتی توانسته دقیق‌تر عمل کند اما اگر ویروس کرونا هم نبود؛ حجم تقاضا چندان بالا نمی‌رفت، چراکه دیگر قدرت خرید مردم به قیمت خودروها نمی‌رسد.

علیرغم اینکه شاخص‌های اقتصادی در شرایط مناسبی قرار ندارند و منتظر روال افزایشی قیمت خودرو در روزهای پایانی سال بودیم، ویروس کرونا، تامین قطعات چینی و خطوط تولید خودروسازان را تا حدودی کاهش داد و سبب شد خریداران به جهت حفظ سلامتی خود خانه‌نشین شوند.

اما نباید فراموش کرد که پارامترهای افزایش قیمت خودرو از بین نرفته است. به رغم آنکه شکاف میان عرضه خودرو و تقاضای بازار به بیش از یک میلیون دستگاه رسیده است، گویا شرکت­‌های خودروساز برخلاف روزهای پایانی سال‌های گذشته، این روزها انگیزه و رمق کافی برای شکستن رکوردهای پیشین خود را ندارند. در واقع کمبود نقدینگی در شرکت­‌های خودروساز از یک سو و محدودیت­‌های تامین قطعه از چین و متعاقبا ترخیص آن­ها از گمرک از سوی دیگر، خطوط تولید این شرکت‌ها را تاحدودی نسبت به ایام مشابه در سال­‌های گذشته متوقف کرده است.

این روند تا امروز به عنوان آخرین روز سال ۱۳۹۸ نیز ادامه داشت. بازار شب عید خودرو برهم خورد و میزان معاملات به صفر رسید. بازار خودرو هرچند که انتظار این رکود را نداشت اما سال خود را بدون هیچ معاملات به پایان رساند.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها