کد خبر : 40085

یکی از مکان هایی که مراجعه کننده فراوانی داشته و به همین دلیل ممکن است باعث انتقال ویروس کرونا بین افراد شود پمپ بنزین به ویژه نازل سوخت است. با رعایت چند نکته ساده در هنگام سوختگیری در پمپ بنزین می توان از انتقال و گسترش ویروس کرونا جلوگیری کرد.

به گزارش خودروتک، طبق پایش های صورت گرفته، پمپ های بنزین دومین مکان احتمال انتقال ویروس کرونا، بعد از بیمارستان هاست.

در همین زمینه، محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در توئیتر خود نوشته بود: "با دریافت بخشی از اطلاعات مبتلایان به کرونا در ایران و تحلیل اطلاعات حمل و نقل، پرداخت حضوری و … آنها توسط متخصصان داده‌کاوی و استخراج مدل شیوع، به جمع بندی در خصوص مراکز پخش ویروس کرونا رسیدیم. بررسی‌ها نشان می‌دهد که 3 مرکز مهم پخش ویروس کرونا در ایران به ترتیب بیمارستان‌ها، پمپ بنزین‌ها و سوپرمارکت‌ها هستند."

خرید بنزین برای ترددهای ضروری با اتومبیل شخصی، موضوعی است که نمی توان آن را حذف کرد، پس باید بدانیم در مراجعه به پمپ بنزین ها چه کنیم تا کرونا نگیریم. اطلاعات شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران در این زمینه در قابل تصویر زیر جمع آوری و ارائه شده است.

سایز تصویر بزرگ است در صورتی که روی تلفن همراه خود برای خواندن جزئیات تصویر با مشکل مواجه هستید، تصویر را ذخیره کرده و در تلفن همراه خود بزرگنمایی کنید.

ضدعفونی کردن پمپ بنزین در برابر ویروس کرونا

منبع: تسنیم

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها