کد خبر : 39635

شیوع ویروس کرونا میزان تقاضا برای خرید خودروهای شب عید را کاهش داد که در نهایت منجر به تعدیل نرخ خودروها شد. چندی پیش دبیر انجمن خودروسازان با اشاره به وضعیت تولید خودرو گفت که به دلیل تشدید تحریم‌های بین‌المللی، توقف خطوط خودروهای چینی و کاهش واردات قطعات چینی تیراژ تولید خودروها کاهش یافت.

به گزارش خودروتک به نقل از کارگر آنلاین ، در گذشته میزان تولید خودروی خودروسازان به دو هزار دستگاه می‌رسید و این در حالی است که در ماه‌های پایانی سال میزان تولید خودروها به هزار و ۶۰۰ دستگاه رسیده است.» حال آیا با این شرایط نرخ خودرو پس از عید ارزان می‌شود؟

در همین راستا یک کارشناس بازار خودرو در پاسخ به این پرسش که آیا نرخ خودرو پس از عید ارزان خواهد شد؟ گفت: در اسفند ماه نشانه‌هایی از کاهش نرخ خودرو پس از عید دیده نمی‌شود. با توجه به اینکه در شرایط تحریم قرار داریم و خودروسازان نیز در تامین قطعات دچار مشکل هستند به نظر می‌رسد که گروه‌های خودروسازی نیز پس از عید با کاهش تولید رو به رو و نتوانند نیاز مردم را تامین کنند.

بهرام شهریاری افزود: بنابراین زمانی که عرضه خودرو کاهش پیدا می‌کند نرخ خودرو در بازار به ناخواسته گران می‌شود. ما معتقدیم هیچ نشانه مثبتی مبنی بر ارزان شدن نرخ خودرو در سال ۹۹ وجود ندارد.

 او با اشاره به کمبود مواد اولیه و افزایش نرخ ارز، اظهار کرد: آنچه کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند سال آینده با افزایش نرخ دلار رو به رو هستیم. همچنین نرخ مواد اولیه و سایر کالاها نیز بر اساس نرخ ارز تعیین و تکلیف می‌شود چنانچه نرخ دلار گران شود نرخ خودرو نیز گران خواهد شد.

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها