کد خبر : 38639

سرانجام آزادراه تهران شمال پس از سال ها انتظار به روی خودروها به صورت رسمی در مراسمی باحضور حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهوری گشوده شد. آزادراه تهران شمال در حالی افتتاح شد که نرخ عوارض آزادراه تهران شمال نسبت به آنچه پیش از این در رسانه ها اعلام شده بود با کاهش 5 هزار تومانی همراه است. نکته ای که رئیس جمهوری نیز به آن اشاره کرد.

به گزارش خودروتک ؛ قطعه اول آزادراه تهران شمال به صورت رسمی افتتاح شد. طول این قطعه از آزادراه تهران شمال 32 کیلومتر است.

روحانی با اشاره به صرفه‌جویی در مصرف سوخت با افتتاح این قطعه گفت: «همه ما توجه داریم عمر بشر و مردم و ساعات زندگی مردم چقدر مهم است. اینکه این جاده جدید یک ساعت و نیم زمان را کوتاه می‌کند اصلا نمی‌شود برای آن ارزش گذاشت.»

یکی از نکات مهم در صحبت های رئیس جمهوری کاهش نرخ عوارض آزادراه تهران شمال بود.وی در این خصوص گفت: «البته عوارضی را آقای اسلامی در نظر گرفته بود که کمی تخفیف دادیم و گفتیم که با شادی مردم این رفت‌وآمد شروع شود، بعدها به یک صورتی جبران می‌شود.»

رئیس‌جمهور با بیان اینکه این عوارض در روز غیرتعطیل کمتر و در روز تعطیل هم قیمت مناسب خواهد بود، گفت تصمیم گرفته شده که از این قطعه، دولت و بنیاد هر درآمدی که دارند، ان‌شاءالله آن را برای قطعه دوم صرف کنند. البته وی اضافه کرد که این درآمد کافی نیست و قطعه دوم به پول زیادی نیاز دارد لذا مردم بدانند هر مقداری هم در اینجا داده می‌شود، برای قطعه دوم صرف خواهد شد و البته دولت هم کمک می‌کند.

به گزارش خودروتک ، بر این اساس، نرخ عوارض آزادراه تهران شمال برای خودروهای سواری در روزهای عادی به 20 هزار تومان و برای روزهای پیک به 30 هزار تومان کاهش می‌یابد.

پیش از این نرخ عوارضی منطقه یک آزادراه تهران شمال برای خودروهای سواری در روزهای عادی ۲۵۰ هزار ریال و برای روزهای پیک ۳۵۰ هزار ریال، همچنین نرخ عوارضی برای وانت ۳۵۰ هزار ریال، برای مینی‌بوس ۴۰۰ هزار ریال و برای اتوبوس۴۵۰ هزار ریال تعیین شد.

افتتاح فاز یک آزاد راه تهران-شمال توسط حسن روحانی رییس جمهور

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها