کد خبر : 38544

نرخ عوارض آزادراه تهران - شمال برای انواع خودروها ۲۵ تا ۴۵ هزار تومان تعیین شده است که البته در زمان‌های پیک بار و ترافیک و روزهای عادی متفاوت بوده و اعمال این نرخ منوط به اعلام رسمی به صورت کتبی است. پیش از این صحبت از عوارض 50 هزار تومانی برای تردد در این آزادراه بود که به این ترتیب قیمت مذکور منتفی است.

به گزارش خودروتک، برخی رسانه‌ها از تعیین مبلغ ۲۵ تا ۳۵ هزار تومان برای عوارض آزادراه تهران شمال در روزهای عادی و اوج سفر خبر داده‌اند که البته نرخ‌ عوارض برای آزادراه تهران شمال تعیین شده اما به صورت کتبی به متولیان آن ابلاغ نشده است. آزادراه تهران شمال چندی قبل به صورت آزمایشی برای تردد چند ساعته باز شده بود.

پیگیری‌های خبرنگار ایسنا حاکی از آن است که نرخ عوارض آزاد راه تهران شمال برای خودروهای سواری در روزهای عادی ۲۵ هزار تومان و در روزهای اوج سفر یعنی در روزهای چهارشنبه عصر تا شنبه صبح و ایام تعطیل، ۳۵ هزار تومان تعیین شده است.

همچنین دیگر خودروها از جمله وانت ۳۵ هزار تومان، مینی بوس ۴۰ هزار تومان و اتوبوس ۴۵ هزار تومان برای تردد از این آزادراه باید پرداخت کنند.

بر اساس اخبار اعلام شده قطعه نخست آزاد راه تهران- شمال فردا چهارشنبه (ششم اسفند ماه) ساعت هشت صبح با  حضور رئیس جمهور افتتاح می‌شود و هم زمان با افتتاح نیز این نرخ‌ها به صورت رسمی ابلاغ و اجرا خواهد شد.

منبع: ایسنا

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها