کد خبر : 37759

سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی در مورد دستور رئیس قوه قضائیه برای رسیدگی به گرانفروشی خودرو، خواستار تعیین سقف قیمت فروش برای خودروها شد.

به گزارش خودروتک به نقل از ایرنا ، سازمان تعزیرات حکومتی، سیدیاسر رایگانی در مورد دستور رئیس قوه قضائیه در خصوص نظارت بر افزایش قیمت خودروها افزود: ضابطه‌مند شدن قیمت خودرو از مواردی است که در مورد آن با ریاست دستگاه قضا هم نظر هستیم.

وی با اشاره به افزایش قیمت بی ضابطه ۱۰ میلیون تومانی به صورت روزانه برخی از انواع خودرو، اظهارداشت: سقف قیمتی خودرو باید از سوی مراجع نظارتی تعیین شود تا سازمان تعزیرات بتواند به گرانفروشی در این حوزه رسیدگی کند و آماده هستیم در صورت تعیین ضابطه برای قیمت خودرو و همچنین گزارش دستگاه های نظارتی همچون اتحادیه ها و سازمان صنعت، معدن و تجارت به تخلفات در این حوزه در اسرع وقت و حتی در روزهای تعطیل رسیدگی می کنیم.

سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی در مورد قیمت گذاری خودرو در سایت های فروش، گفت: از دادستانی تقاضا می کنیم به نرخ گذاری در سایت های فروش ورود کنند زیرا قیمت سازی در این سایت ها یکی از دلایل افزایش بی ضابطه قیمت خودرو است.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رییسی در جلسه شورای‌ عالی قوه قضاییه با اشاره به گزارش‌هایی که در خصوص افزایش قیمت خودرو به دستگاه قضایی می‌رسد، این مسأله را امری غیرقابل قبول دانست و خواستار نظارت همه‌جانبه مسئولان وزارت صمت، سازمان تعزیزات و سازمان حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان در این زمینه شد.

وی افزود: مسئولان باید با انجام وظایف خود و تشدید نظارت، خصوصاً در ایام پایانی سال مانع افزایش کاذب قیمت کالاها شده و اجازه ندهند مردم در این زمینه نگران شوند.

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها