کد خبر : 37746

یک کارشناس خودرو مطرح کرد: استفاده از روش قرعه‌کشی برای فروش خودرو یک حرکت نادرست است و به نوعی می‌توان آن را لاتاری ملی دانست.

به گزارش خودروتک به نقل از گسترش ، طی روزهای اخیری بحث‌هایی مطرح شده که احتمال دارد از روش قرعه‌کشی برای فروش خودرو استفاده شود تا شاید مشکل تکمیل ظرفیت‌های چند دقیقه‌ای حل شود.

امیرحسین کاکایی، کارشناس خودرو در واکنش به خبر احتمالی قرعه‌کشی خودرو اظهار کرد: قرعه‌کشی خودرو یک لاتاری غیرقابل قبول است. سیاست‌گذاری‌هایی که در ۲ سال اخیر صورت گرفته هیچ کدام برای کنترل بازار خودرو جواب نداده است. در مجموع بازار تحت کنترل نیست و صنعت خودرو نیز روز به روز زیان می‌کند. متاسفانه همان افرادی که از روز اول تمرکز را بر روی بازار به جای صنعت گذاشته بودن پیشنهاد داده‌اند که به دلیل تقاضای زیاد قرعه‌کشی انجام شود.

وی در ادامه گفت: این حرف یعنی ادامه این مسیر و توجه به بازار به جای صنعت ما را به جایی نخواهد رساند. با این اوضاع و احوال قیمت خودرو روز به روز بالاتر خواهد رفت اما یک اتفاق بدتر نیز می‌افتد اگر این قضیه قرعه‌کشی انجام شود. قبلا به عنوان مثال ۲ هزار نفر ثبت‌نام می‌کردند و خودروسازی با این تعداد افراد طرف بود. در حال حاضر اگر قرعه‌کشی انجام شود انگار قرار است یک یارانه به افراد داده شود و گفته می‌شود که ملت ثبت‌نام کنید و ممکن است یک یارانه شانسی به شما برسد.

کاکایی اظهار کرد: در این روند نکته همینجاست که بحث‌های مختلفی در قرعه‌کشی و شانسی بودن آن مطرح خواهد شد. به همین خاطر است که می‌توان از کلمه لاتاری برای این روند فروش استفاده کرد. پیش از این گفته می‌شد که لاتاری مربوط به سرمایه‌داری غربی است و مشکل دارد.

بازار خودرو

وی افزود: بارها این مسائل دیده شده که یک سری کارها شروع می‌شود و بعد از آن تبدیل به لاتاری یا بخت‌آزمایی ملی می‌شود. با مکانیزم قیمت‌گذاری که در حال حاضر در زمینه خودرو گذاشته شده در حقیقت هر کسی که بتواند ثبت‌نام کند مانند این است که برنده یک بخت‌آزمایی شده چرا که تضمین می‌شود یک مقدار مشخص سود خواهد برد. به عنوان مثال پرایدی که ۳۸ میلیون تومان توسط کارخانه عرضه می‌شود، در بازار ۶۰ میلیون تومان قیمت دارد بنابراین ۲۲ میلیون تومان پول اضافه به فرد داده می‌شود. دلیل این قضیه نیز آن است که تمام توجه‌ها فقط به بازار معطوف شده است. روش‌هایی نظیر قرعه‌کشی را بسیار خطرناک است.

وی در پایان اشاره کرد: مشکل اصلی این است که همچنان اصرار بر قیمت‌گذاری غلط وجود دارد و در نتیجه آن یک سوبسید از صنعت به جیب افراد دیگر خواهد رفت. راه‌حل درست این است که بازار رها شود و در بدترین حالت پراید ۷۰ میلیون یا حتی ۱۰۰ میلیون تومان خواهد شد. اگر تمرکز روی تولید باشد به عنوان مثال خودروسازی مانند سایپا ممکن است ۶۰ میلیون تومان سود کند اما در مقابل می‌تواند برای حرکت در برابر تحریم‌ها دست باز باشد. هرچند که مالیات آن را نیز می‌دهد و دولت می‌تواند آن را کنترل کند. در نتیجه رها کردن بازار طی یک سال قیمت خودرو بالا می‌رود اما در برابر آن صنعت خودرو پیشرفت می‌کند و بعد از آن به مرور قیمت‌ها پایین می‌آید.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها