کد خبر : 37426

وزیر صنعت می گوید تاکنون یک میلیارد و 200 میلیون یورو در حوزه‌های مختلف در چارچوب میزها داخلی‌سازی شده است، اما آمار داخلی‌سازی توسط مردم و شرکت‌ها بیش از این رقم است.این یک‌میلیارد و 200 میلیون یورو کاهش ارزبری داخلی سازی، بر اساس استانداردهای جهانی حداقل 100 هزار فرصت شغلی باید به‌وجود آورده باشد.

به گزارش خودروتک به نقل از گسترش ، به گفته رحمانی کاهش تعهدات دو خودرو ساز را در برنامه کاری ویژه داشتیم، حدود یک میلیون نفر از مردم پیش خرید داشتند، همت شد و تعهدات به جاهایی خوبی رسید و خودورسازان قول داده‌اند که معوقات را تا خرداد ماه 99 صفر خواهند کرد.

وی ادامه داد: در حوزه تنظیم بازار و ثبات قیمت‌ها و عرضه و فروش خودرو، برنامه داریم. با قطعه سازان قرارداد دراز مدت باید بسته شود.

رحمانی افزود: واگذاری‌ها را با جدیت دنبال خواهیم کرد، شرکت‌ها باید واگذار شود تا هزینه‌های مالی کاهش یابد و بسمت کارهای بزرگ برویم.

وزیر صمت در ادامه گفت: بر روی پلتفرم‌های مشترک داریم کار می‌کنیم، قیمت و کیفیت با هم مرتبط است.به جای افزایش قیمت باید بهره‌وری بالا برود، با حذف شرکت‌های چند لایه قیمت نیز پایین می‌آید.ایران خودرو بدنه فعال و مدیریت خوبی دارد، با رونمایی از خودروهای جدید و تحویل به موقع خودرو‌ها به مشتریان، رضایتمندی مردم نیز به‌دست می‌آید.

وی در پایان اشاه کرد: مردم نباید احساس کنند که در فروش، رانت یا تبعیضی قائل هستیم، اگر مورد مستندی بود، نمایندگی که اخلال ایجاد کند را لغو امتیاز می‌کنیم.

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها