کد خبر : 36783

در حالی که گروه صنعتی ایران خودرو هرگونه افزایش قیمت را تکذیب می‌کند، ماه‌هاست که پیکاپ فوتون روند صعودی خود را در بازار طی می‌کند.

به گزارش خودروتک به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، پایگاه اطلاع‌رسانی گروه صنعتی ایران خودرو (ایکوپرس)؛ به دنبال انتشار اخبار و شایعاتی پیرامون افزایش قیمت در یکی از محصولات گروه صنعتی ایران‌خودرو در فضای مجازی، اطلاعیه‌ای را منتشر کرد.

پایگاه اطلاع‌رسانی ایران‌خودرو در این اطلاعیه‌ ضمن تکذیب هرگونه افزایش قیمت تأکید کرده، قیمت همه محصولات این گروه صنعتی براساس سیاست‌های دولت و مطابق با مصوبات وزارت صمت بوده و هیچ‌گونه افزایشی در آن اعمال نشده است.

در روزهای گذشته برخی از کاربران فضای مجازی، مطالبی را پیرامون افزایش قیمت محصول پیکاپ فوتون، خودروی کار تولیدی ایران‌خودرو دیزل در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته بودند.

گرچه ایران‌خودرو هرگونه افزایش قیمت در محصولات تجاری و خودرو‌های کار تولیدی این گروه صنعتی را تکذیب کرده است با این حال در ماه‌های اخیر روند صعودی افزایش قیمت محصولات این کارخانه در بازار آزاد مشهود است.

پیکاپ‌ها(وانت‌ها)، در حال حاضر نقش مهمی را در حمل‌ونقل شهری و بین‌شهری ایفا می‌کنند. حجم بسیاری از بار صنعت حمل‌ونقل در جهان بر دوش این خودروهاست. پیکاپ‌ها به دلیل هزینه‌های کمتری که نسبت به کامیون و کامیونت دارند با استقبال بیشتری از سوی کارفرمایان و رانندگان مواجه هستند.

یکی از محصولات ایران خودرو که در گروه وانت‌های دو کابین در بازار داخلی کشور قرار دارد، فوتون نام دارد. این خودرو در دو نمونه بنزینی و دیزلی تولید شده است. نمونه دیزلی این خودرو مدت‌هاست از خط تولید خارج شده و مدل بنزینی آن با مدل ساخت ۱۳۹۷ تولید و به بازار فروش عرضه می‌شود.

 در حال حاضر قیمت کارخانه پیکاپ فوتون بنزینی ۳۵۱ میلیون و ۱۶۰ هزار و همین خودرو در بازار ۲۸۶ میلیون تومان است. همچنین قیمت کارخانه پیکاپ دیزلی ۴۰۸ میلیون تومان و قیمت آن در بازار۴۲۵ میلیون تومان است.

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها