کد خبر : 35625

رئیس کانون انجمن‌های صنفی رانندگان حمل‌ونقل جاده‌ای می‌گوید: با وضعیت فعلی تحریم‌ها امکان انبوه‌سازی این خودرو وجود ندارد. درحال‌حاضر سایپا و ایران خودرو دیزل به ثبت نام‌کنندگان خودروهای سنگین پیشنهاد داده است که پراید را جایگزین خودروهای سنگین کنند.

به گزارش خودروتک به نقل از تجارت نیوز ،  هفته گذشته بود که حسن روحانی، رئیس‌جمهوری خط تولید خودروی تجاری سنگین با نام اصیل ایرانی «چاپار» را در اردبیل افتتاح کرد. نرخ تمام شده این خودرو چقدر است و آیا در شرایط فعلی تولید چاپار به تولید انبوه می‌رسد؟

رئیس کانون انجمن‌های صنفی رانندگان حمل‌ونقل جاده‌ای در پاسخ به این پرسش که در شرایط فعلی نرخ حدودی چاپار برای متقاضیان چقدر تمام خواهد شد؟ به تجارت‌نیوز گفت: نرخ تمام خودروها به نرخ دلار و نرخ تمام شده این کالا بستگی دارد. همچنین این خودرو هنوز به تولید انبوه نرسیده است. در حقیقت این افتتاح از خط تولید خودروی سنگین چاپار نمادین بود.

غلامرضا خادمی‌زاده افزود: متاسفانه به دلیل نبود قطعه کافی هنوز این خودرو ملی به تولید انبوه نرسیده است. بنابراین هنوز نرخ نهایی این خودرو مشخص نیست. از این اقدامات نمادین در کشور زیاد رخ داده است و حالا برای مشخص شدن نرخ نهایی این خودرو باید منتظر ماند.

وی در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه آیا ممکن است در آینده این خودرو به طور انبوه تولید شود؟ اظهار کرد: با وضعیت فعلی تحریم‌ها امکان انبوه‌سازی این خودرو وجود ندارد. درحال‌حاضر سایپا و ایران خودرو دیزل به ثبت‌نام‌کنندگان خودروهای سنگین پیشنهاد داده‌اند که پراید را جایگزین خودروهای سنگین کنند.

خادمی‌زاده گفت: متاسفانه طی دو سال گذشته خودروسازان خودروهای سنگین هنوز نتوانستند خودروهای معوق خودرو را روانه بازار و به‌دست مشتری برسانند. حال با توجه به فضای سیاسی و اقتصادی فعلی آیا می‌توان به تولید خودروهای سنگین همچنان امیدوار شد؟

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها