کد خبر : 35483

نشانه هایی در بازار خودرو دیده می شود که حاکی از ثبات قیمت خودرو به خصوص در محصولات پرتیراژ است. از سوی دیگر تیراژ تولید خودرو نیز از آذر ماه براساس آمارها افزایش یافته است و اگر این خودروها با برنامه مناسب به بازار عرضه شوند و راه بر ثبت نام خودرو توسط دلالان و سفته بازان بسته شود می توان امیدوار بود که قیمت خودرو مسیر کاهشی را در پیش بگیرد.

به گزارش خودروتک سعید موتمنی، رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو می‌گوید: از روز چهارشنبه تاکنون هیچ اختلاف قیمتی در بازار خودرو مشاهده نمی‌شود. همچنین نمایندگی‌های خودرو از روز چهارشنبه هفته گذشته خودروهای ویرایشی را به بازار عرضه می‌کنند.

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو در پاسخ به این پرسش که قیمت خودرو تا پایان این هفته چه روندی دارد؟ به تجارت‌نیوز گفت: از روز چهارشنبه تاکنون هیچ اختلاف قیمتی در بازار خودرو مشاهده نمی‌شود. همچنین نمایندگی‌های خودرو از روز چهارشنبه هفته گذشته خودروهای ویرایشی (خودروهایی که نمایندگی‌ها به طور کارتکسی و عمده‌ای خریداری کرده‌اند) خود را به مردم می‌فروشند.

سعید موتمنی افزود: چنانچه عرضه خودروهای ویرایشی از سوی نمایندگی‌ها ادامه‌دار باشد و قیمت دلار ثابت باقی بماند قیمت خودرو نیز تا پایان هفته ارزان خواهد شد. به عنوان مثال قیمت خودرو سمند در بازار ۸۵ میلیون تومان فروخته می‌شود، این در حالی است که این خودرو در بخش‌های ویرایشی نمایندگی‌ها ۸۰ میلیون تومان فروخته می‌شود. همچنین قیمت پژو ۴۰۵ در بازار حدود ۷۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان عرضه می‌شود در حالی که نمایندگی‌ها این مدل خودرو را به قیمت ۷۵ میلیون تومان به فروش می‌رسانند. یعنی نمایندگی‌ها به دلیل نبود تقاضا خودروهای کارتکسی را حدود پنج میلیون تومان کمتر از قیمت کارخانه به بازار عرضه می‌کنند.

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو در ادامه اظهار کرد: قیمت خودرو پارس همچنین در بازار حدود ۱۰۵ میلیون تومان عرضه می‌شود که نمایندگی‌ها این مدل خودرو را تا ۱۰۰ میلیون تومان هم عرضه می‌کنند.

موتمنی گفت: امیدواریم عرضه خودرو از سوی خودروسازان افزایش یابد. طبق داده‌های خودروسازان در آذر ماه امسال حدود سه برابر نسبت به سال گذشته با افزایش تولید مواجه بودیم. چنانچه این خودروها به موقع به بازار عرضه شود قیمت خودرو ارزان خواهد شد.

منبع: تجارت نیوز

ارسال نظر

دیگر رسانه ها