کد خبر : 33101

حاجی‌میرزایی گفت: اگر رانندگان ما به التفاوت سهم بنزین را بگیرند متوجه خواهند شد که هزینه‌ها تفاوتی نکرده و افزایش قیمت‌ها غیرقانونی است.

به گزارش خودروتک به نقل از میزان، محسن حاجی‌میرزایی، وزیر آموزش و پرورش در حاشیه دیدار با مدیران کل آموزش و پرورش تهران و افتتاحیه مجموعه رفاهی و در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه یکی از سیاست‌های اصلی وزارت آموزش و پرورش تقویت معیشت معلمان و تمهید امکانات رفاهی برای آنان است، اظهار کرد: معلمان از مهمترین اقشار جامعه هستند، بنابراین افتتاح مرکز آموزشی و رفاهی گامی است در جهت اینکه خدمات خوبی به فرهنگیان ارائه دهد.

وی ادامه داد: سال تحصیلی با همه دشواری‌هایی که برای همکاران ما وجود داشت، آغاز کردیم، خوشبختانه کلاس‌های درس فعال شده است. همکاران ما در شهر تهران در جلسه امروز مروری بر اقدامات، مسائل و مشکلات از جمله نیروی انسانی داشتند. ساماندهی نیروی انسانی با توجه به اینکه تعداد دانش اموزان و بازنشستگان ما رو به افزایش بوده نیاز به تمهید مقدمات است.

وزیر آموزش و پرورش گفت: امیدواریم ورود ما به سال تحصیلی جدید با ساماندهی مناسب‌تر و کیفی‌تر نیروی انسانی همراه باشد، زیرا کیفیت بخشی به تعلیم و تربیت جزو ماموریت‌های اصلی ماست؛ متاسفانه فضای آموزشی مناسبی در تهران نداریم و از متوسط کشوری از نظر دسترسی به فضای آموزشی ضعیف‌تر است.

حاجی‌میرزایی بیان کرد: در برخی مناطق جدید در شهر تهران مدارس کافی برای آن‌ها طراحی نشده و مشکلات را افزایش داده است، مشکل کمبود فضای آموزشی در تهران به گونه‌ای است که نیاز به حرکت ملی داریم و باید دولت، مجلس و خیرین که مسئولیت اجتماعی دارند به این مشکل فکر کنند.

وزیر آموزش و پرورش درباره تامین بنزین سرویس مدارس گفت: مقرر شده برای سرویس مدارس به ازای پیمایشی که انجام می‌دهند تا سقف 120 لیتر در ماه، معادل ریالی به رانندگان سرویس پرداخت شود.

وی ادامه داد: خودرو‌ها برای اجرایی شدن هم باید در سامانه سپند ثبت نام کنند و کار ارزیابی پیمایش آن‌ها انجام می‌شود؛ در نهایت مابه ازای ریالی به رانندگان پرداخت می‌شود البته ممکن است این زمان ببرد تا هماهنگی‌های لازم برقرار شود.

حاجی‌میرزایی تصریح کرد: سرویس‌های مدارس مجاز به افزایش قیمت نیستند و مسئولان این موضوع را کنترل می‌کنند. اگر رانندگان ما به التفاوت را بگیرند، متوجه خواهند شد که هزینه‌ها تفاوتی نکرده و افزایش قیمت‌ها غیرقانونی است. ما هم مابه التفاوت نیاز رانندگان را تا سقف 120 لیتر ماهانه واریز خواهیم کرد.

حاجی میرزایی برای تامین بنزین سرویس مدارس روستایی گفت: افرادی که از تاکسی استفاده می‌کنند، سهمیه بنزین دارند و آنچه من می‌گویم برای رانندگانی است که آزاد هستند.

حاجی‌میرزایی درباره تعطیلی مدارس به دلایل مختلف و کم شدن از زمان آموزش بیان کرد: تحصیل موقعیت ممتازی بوده و این فرصت‌ها طلایی است؛ باید حداکثر تلاش شود که کمترین تعطیلی را داشته باشیم.

وی بیان کرد: یکی از نکات کارشناسان این بود که بین محتوای درسی و ساعات اختصاص یافته، تناسبی نیست بنابراین با اضافه شدن تعطیلات این فشار تشدید خواهد شد. امیدوارم تمام افرادی که درباره تعطیلی مدارس تصمیم گیری می‌کنند، به این موضوع توجه داشته باشند.

وزیر آموزش و پرورش افزود: شورایی که در استانداری تشکیل می‌شود، درباره تعطیلی مدارس تصمیم می‌گیرد. امیدوارم توجه داشته باشند که این تعطیلات در کنار هزینه‌های مادی، در کار تعلیم و تربیت هم اختلال ایجاد می‌کند.

وی درباره سیستم گرمایشی مدارس گفت: 130 هزار سیستم گرمایشی در کشور موقعیت مناسبی نداشتند و که الان این تعداد به 88 هزار سیستم رسیده است. در همه مناطقی که لوله کشی گاز شده است سعی داریم از سیستم گرمایشی مناسب استفاده کنیم.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه برخی مدارس از بخاری گازی استفاده می‌کنند، تصریح کرد: استفاده از شعله در مدارس مجاز نیست، اما نسبت به بخاری‌های نفتی ایمن‌تر هستند و باید به تدریج با سیستم‌های ایمن جایگزین شود، اما بخشی از بخاری نفتی استفاده می‌کنند. در تلاشیم آن‌ها را با بخاری تابشی رادیاتور‌های روغنی جایگزین و محیط امن تری برای دانش آموزان فراهم شود.

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها