کد خبر : 33100

حضور پارکبان‌ها در سطح شهر به رفتار‌های قهری برای دریافت وجوه نقدی از شهروندان رسیده و در صورت عدم توفیق در این موضوع تهدید به جریمه از سوی پلیس راهور نیز از گزینه‌های روی میز این افراد است.

 به گزارش خودروتک به نقل از میزان، شاید برای شما هم این اتفاق افتاده که وقتی قصد پارک اتومبیل یا موتور سیکلت خود را در گوشه‌ای از خیابان دارید فردی سد راه شما شده و با درخواست پول اجازه پارک در آن مکان را به شما بدهد.

این پارکبان‌ها که مدعی فعالیت قانونی خود بوده و معتقد هستند در تعاملی با شهرداری یا پلیس راهور یاه ر دو این دستگاه‌ها به فعالیت مشغول هستند.

نکته جالب در خصوص پارکبان‌ها این است که اگر در پرداخت وجه درخواستی آن‌ها ممانعتی از سوی شهروندان صورت بگیرد تهدید به ارایه پلاک خودرو یا موتورسیکلت به پلیس راهور و جریمه 20 تا 50 هزار تومانی در این باره نیز در دستور کار صورت می‌گیرد.

در این رابطه پیگیری‌های خبرنگار میزان از مسئولان شهرداری بر غیرقانونی بودن این نوع دریافتی‌ها در گذشته و اکنون تاکید دارد.

یکی از مسئولان شهرداری در این خصوص به خبرنگار میزان می‌گوید بساط پارکبان‌ها برچیده شده و فعالیت آن‌ها در سطح شهر غیر قانونی است، جالب‌تر این است که این مقام مسئول می‌افزاید: هیچ مجوزی در این رابطه داده نشده و تعاملی نیز از سوی شهرداری با پلیس راهور برای فعالیت این افراد صورت نگرفته است.

ارسال نظر

دیگر رسانه ها