کد خبر : 32900

زرندی گفت: با وجود عبور صنعت خودروسازی از بحران، باید با اجرای برنامه‌ریزی دقیق برای ماه های آینده، موجب رونق این صنعت شد.

به گزارش خودروتک به نقل از میزان، سعید زرندی معاون وزیر صمت در بازدید از گروه صنعتی ایران خودرو اظهار کرد: صنعت خودرو جز اولین صنایعی بود که در لیست اصلی تحریم قرار گرفت و در سال ۹۷ شرایط سختی را پشت سر گذاشت.

وی افزود: این صنعت توانست از شرایط بحرانی عبور کند، اما لازم است با برنامه‌ریزی دقیق برای ماه‌های بعد و سال آینده، موجب رونق صنعت خودرو شود.

معاون طرح و برنامه تأکید کرد: کمبود نقدینگی بزرگ‌ترین مشکل بخش تولید است و ایران خودرو نیز با توجه به گستردگی و حجم فعالیت خود، در این بخش با مشکلات بیشتری مواجه است.

زرندی تصریح کرد: باید برنامه کوتاه‌مدت و بلندمدت مالی برای این صنعت تهیه کرد.

وی گفت: کاهش هزینه‌ها و فروش اموال مازاد باید همچنان در برنامه‌های اصلی این صنعت قرار گیرد.

زرندی بیان کرد: قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی، ظرفیت‌های خوبی برای صنعت ایجاد کرده است و ایران خودرو هم می‌تواند از برخی از مواد قانونی آن جهت تامین مالی، بهره ببرد.

معاون طرح و برنامه افزود: سهم صنعت خودرو در کل صنعت، ایجاد اشتغال و ارزش‌افزوده، نیازمند نگاه دقیق‌تر و جامع‌تر درمجموعه اقتصادی کشور می‌باشد.

زرندی یادآوری کرد: تیم جدید مدیریت ایران خودور با انرژی و با پشتکار خوبی مشغول به فعالیت است و ما هم از در وزارت صنعت، معدن و تجارت تلاش‌مان را برای حل مشکلات این صنعت به کاربسته‌ایم.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها