کد خبر : 32027

رییس سازمان ملی استاندارد، از مصوبه شب گذشته شورای عالی استاندارد برای توقف تولید برخی خودروها خبر داد و گفت: تولید پژو ۴۰۵ و پراید تا خرداد ۹۹ متوقف می‌شوند.

به گزارش خودروتک به نقل از مهر، نیره پیروزبخت امروز یکشنبه ۱۹ آبان ۹۸ در حاشیه برگزاری مراسم روز ملی کیفیت در جمع خبرنگاران از توقف تولید پژو ۴۰۵ و پراید از خرداد ۹۹ خبر داد و گفت: بر اساس بررسی‌های صورت گرفته، احتمالا خودروهای دیگری نیز مشمول توقف تولید خواهند شد؛ به خصوص اینکه در جلسه شب گذشته شورای عالی استاندارد نیز مصوب شده تا تولید پراید به طور کامل از ابتدای مرداد ۹۹ متوقف شود.

وی افزود: همچنین تولید پژو ۴۰۵ جی ال‌ایکس نیز از ابتدای خرداد ۹۹ متوقف خواهد شد؛ به نحوی که خودروسازان برنامه ادامه تولید برخی خودروهای قبلی را در دستور کار دارند؛ ولی اگر شرایط ایجاب کند، خودروهای جدید نیز جایگزین خودروهایی که تولیدشان متوقف شده، خواهند شد.

پیروزبخت در ادامه با بیان اینکه در مورد توقف سایر خودروهای قدیمی، سازمان ملی استاندارد ایران ظرف ۶ ماه آینده گزارشی به شورای عالی استاندارد ارایه خواهد داد؛ خاطرنشان کرد: باید توجه داشت که به یکباره نمی توان تولید همه خودروها را متوقف کرد، اما خودروهای قدیمی به صورت پلکانی جایگزین خواهند شد.

وی ابراز امیدواری کرد تا پایان سال، یک بار دیگر جلسه شورای عالی استاندارد تشکیل شده و در مورد توقف تولید برخی خودروهای دیگر تصمیم‌گیری کند.

پیروزبخت همچنین در مراسم بزرگداشت روز ملی کیفیت با بیان اینکه در جلسه دیروز شورای عالی استاندارد بحث سند راهبردی یکپارچگی غذا مطرح و مصوب شد، گفت: استاندارد فقط برای گذراندن یک روز یا دو روز نیست؛ بلکه باید کاری صورت گیرد که حداقل مردم از مهمترین مواد غذایی که به دست‌شان می‌رسد رضایت داشته باشند.

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها