کد خبر : 29346

تولید خودرو پژو 301 چندی قبل به صورت آزمایشی آغاز شد. اما به نظر می رسد تا زمان تولید انبوه آن هنوز راه درازی در پیش است. در ابتدا اعلام شد که پژو 301 در اردیبهشت 99 به تولید انبوه می رسد. اما پس از آن خبر رسید که ایران خودرو قرار است تا پایان امسال 3 محصول جدید را به بازار بفرستد که یکی از آنها پژو 301 خواهد بود و اکنون زمان جدیدی برای تولید انبوه این خودرو اعلام شده است.

به گزارش خودروتک ، مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو  در این خصوص گفت:‌ تولید انبوه پژو 301 از شهریور سال ۹۹ آغاز خواهد شد.

فرشاد مقیمی افزود:‌ بیش از هزار قطعه نیازمند خودکفایی برای تولید محصول پژو ۳۰۱ شناسایی شده که افزون بر ۱۴۰ سازنده برتر داخلی برای تولید آن مشارکت دارند.

وی با اشاره به اینکه پژو ۳۰۱ پلت‌فرم جدیدی برای تولید محصولات آتی ایران خودرو به شمار می‌رود، اظهار کرد:‌ این خودرو مطابق استانداردهای ۸۵ گانه و دوستدار محیط زیست است.

مقیمی، نبود نقص منجر به بازگشت خودرو تا ۱۰ هزار کیلومتر پیمایش، شروع تولید با حداقل سطح کیفی چهار ستاره و دستیابی به اهداف صنعتی‌سازی و تجاری‌سازی در ۶ ماه نخست تولید انبوه را از اهداف کلان کیفی تولید این محصول عنوان کرد.

مدیرعامل ایران خودرو خاطرنشان کرد: از ویژگی‌های این محصول می‌توان به دو گیربکس دستی و اتوماتیک و گیربکس داخلی ارتقا یافته (۴BE) با تولید صدای کمتر و کلاچ هیدرولیک اشاره کرد. مقیمی با بیان اینکه پژو ۳۰۱ محصولی ایمن برای مشتریان است، تاکید کرد: کاربرد فلزات با استحکام بالا و کیسه هوای جانبی سرنشینان، ۳۰۱ را به خودرویی ایمن برای مشتریان تبدیل کرده است. وی گفت: این خودرو با تغییری که در وضع ظاهری جلوپنجره آن در مدل فیس لیفت داده شد، تست‌های عابر پیاده را با موفقیت بیشتری نسبت به مدل‌های پیشین پشت‌سر گذاشته است.

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها