کد خبر : 29228

صبح دیروز نخستین دادگاه رسیدگی به متهمان قاچاق قطعات خودرو توسط گروه عظام در شعبه چهارم دادگاه ویژه جرایم اقتصادی به ریاست قاضی صلواتی برگزار شد؛ در این مطلب به برخی از حواشی این جلسه پرداخته‌ایم.

به گزارش خودروتک به نقل از تسنیم، صبح دیروز نخستین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده قاچاق قطعات خودرو در شعبه چهارم دادگاه ویژه جرایم اقتصادی به ریاست قاضی صلواتی برگزار شد که در ادامه به برخی از حواشی این جلسه پرداخته‌ایم:

ـ این پرونده هفت متهم دارد که سه نفر از آنان اعضای اصلی گروه "عظام" و چهار نفر دیگر کارمند گمرک فرودگاه امام خمینی(ره) بودند.

قبل از تشکیل جلسه دادگاه، سه متهم گروه عظام یعنی مدیرعامل، قائم‌ مقام و معاون امور بین‌الملل گروه عظام بر روی صندلی، جلوی درب سالن محل جلسه به انتظار تشکیل دادگاه نشسته بودند؛ این متهمان با پوشش کت شلور و با اخم و چین در صورت، به انتهای راهرو خیره شده بودند.  

ـ ساعت حدود 9:50 مامور داداگاه با خطاب "متهمین کجایید؟" متهمین را برای رسیدگی به پرونده‌هایشان به داخل سالن جلسه راهنمایی کرد؛ خبرنگاران نیز از درب انتهای سالن وارد جلسه شدند؛ متهمین بر روی صندلی‌ها به ترتیب اتهام  نشسته و منتظر قاضی ماندند؛ بعد از گذشت دقایقی رئیس دادگاه وارد سالن جلسه شد و صدای شاتر دوربین عکاسان، فضای دادگاه را فرا گرفت.  

ـ در ابتدای جلسه، قرائت قرآن توسط قاری صورت گرفت؛ سپس رئیس دادگاه جلسه را آغاز کرد؛ به دستور قاضی صلواتی، نماینده دادستان شروع به قرائت متن کیفرخواست کرد؛ عباس شاه‌محمدی نماینده دادستان که فردی جوان و مرتب بود، با صدایی رسا و روان متن کیفرخواست را قرائت کرد؛ وی با خطاب متهمین و اشاره با دست به آنان، از رئیس دادگاه اشد مجازات را درخواست کرد؛ او همچنین  اتهام مدیرعامل عظام را "افساد فی‌الارض" بیان کرد؛ قرائت متن کیفرخواست 50 دقیقه به طول انجامید. 

ـ بعد از اتمام قرائت متن کیفرخواست توسط نماینده دادستان، قاضی صلواتی، خانم زبیری مدیرکل مرکز مبارزه با جرایم سازمان یافته گمرک را برای بیان توضیحات خود به جایگاه فرا خواند؛ بعد از ادای توضیحات مدیرکل مرکز مبارزه با جرایم سازمان یافته گمرک، قاضی صلواتی با اشاره به زمان کوتاه مانده به اذان ظهر، ختم جلسه را اعلام کرد؛ در این لحظه، خروج شتابان خبرنگاران حاضر در جلسه برای از دست ندادن حواشی جلوی در دادگاه در هنگام خروج متهمان پرونده، جالب توجه بود.

ـ یکی از متهمان در راهرو دادگاه و در حال حرکت به سمت آسانسور برای رساندن خود به طبقه همکف با حالت عصبانی، نماینده دادستان را جوانی ... خطاب و بیان کرد که صلاحیت حضور در جلسه را نداشته است! این متهمان به سرعت خود را به سمت آسانسور دادگاه رسانده و به سمت درب خروج رفتند. 

ـ متهمان گروه عظام پس از خروج از در اصلی دادگاه انقلاب به سمت ماشین شاسی‌بلند "فولکس‌واگن" لوکس خود حرکت کردند؛ فردی که در پشت فرمان این ماشین به انتظار آنها نشسته بود، با باز کردن درب جلوی خودرو، مدیرعامل عظام را به داخل راهنمایی کرد! سپس اعضای این گروه با ماشینی میلیاردی خود از داداگاه دور شدند.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها