کد خبر : 28562

مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور گفت: به دنبال پیگیری‌های مستمر و گسترده از سوی اتحادیه تاکسیرانی‌ شهری کشور نرخ خودروی ۴۰۵ تحویلی در طرح نوسازی تاکسی‌های فرسوده حدود ۸ میلیون تومان کاهش یافته است.

به گزارش خودروتک ، مرتضی ضامنی، افزود: در ابتدای امسال نرخ مصوب برای خودروی پژو ۴۰۵، حدود ۷۲۰ میلیون ریال اعلام شده بود که به دنبال پیگیری‌های صورت گرفته در این بخش با موافقت شرکت خودروساز در طرح نوسازی تاکسی‌های فرسوده، پژوه ۴۰۵ با نرخ ۶۴۳ میلیون و ۷۸۵ هزار ریال تحویل متقاضیان می‌شود.

مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور، خاطر نشان کرد: از سال ۹۴ تاکنون نوسازی تاکسی‌های فرسوده در کشور با نوسانات زیادی مواجه بود.

وی ادامه داد: بعد از چند سال توقف در حوزه نوسازی ناوگان فرسوده تاکسیرانی، طرح نوسازی ۹۰ هزار دستگاه تاکسی از بهمن ماه سال ۹۴ آغاز شد و از سال ۹۵ نیز خودروهای جدید به ناوگان تاکسیرانی اضافه شد و طرح خوبی بود، تاکنون پس از گذشت حدود ۴ سال تنها ۶۴ هزار و ۵۴۰ دستگاه تاکسی نوسازی شدند و ۱۱ هزار دستگاه هم جزو ناوگانی هستند که بدون جایگزین اسقاط شدند.

ضامنی افزود: یکی از دلایل کند شدن روند نوسازی ناوگان تاکسیرانی افزایش ۱۱۰ درصدی نرخ خودرو نسبت به سال گذشته و نوسان نرخ اعلامی خودرو در ماه‌های مختلف امسال بوده است که مانعی برای برنامه‌ریزی در این محسوب می‌شود این نوسان قیمتی به گونه‌ای بود که خودروساز در هر ماه نرخ جدید اعلام می‌کرد.

 وی اعلام کرد: با توجه به اعتراض و پیگیری‌های گسترده اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور در خصوص خودروهای تحویلی شرکت خودرو ساز و همچنین قیمت‌های بالای ایران خودرو برای ناوگان تحویلی در طرح نوسازی تاکسی‌های فرسوده با ورود دستگاه‌های مرتبط و همراهی تیم جدید مدیریتی شرکت ایران خودرو، مقرر شد نرخ خودرو در حوزه تاکسیرانی کاهش یابد.

مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور گفت: اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور در امسال به منظور نوسازی تاکسی‌های فرسوده نسبت به انعقاد قرار داد برای نوسازی ۱۰ هزار تاکسی فرسوده با شرکت خودرو ساز اقدام کرده که تاکنون فقط ۵۰۰ دستگاه تاکسی تحویل متقاضیان شده است و بر اساس اعلام شرکت خودروساز مابقی تعهدات در ماه‌های پیش رو انجام خواهد شد.

منبع: ایرنا

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها