کد خبر : 27653

این روزها قیمت خودرو به نسبت ماه های ابتدایی سال به شدت کاهش یافته و بازار نیز همچنان میل به کاهش بیشتر قیمت خودرو را در خود حفظ کرده است. قیچی شدن پر و بال دلالان خودرو در کنار عرضه بیشتر خودروسازان به بازار زمینه کاهش قیمت خودرو را فراهم کرد. حال در این شرایط سوال این است که الان وقت خرید خودرو است یا قیمت خودرو باز هم پایین تر از این می آید.

به گزارش خودروتک به نقل از خبرآنلاین، رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران گفت: بازار خودرو دیگر گزینه مناسبی برای سرمایه‌گذاران نیست و با کاهش قیمت‌ها به تدریج مشتریان واقعی وارد بازار می‌شوند.

سعید موتمنی افزود: بازار خودرو دراین هفته به دلیل تعطیلات روزهای عاشورا و تاسوعا نیمه تعطیل است و خرید کم تر شده است اما از شنبه هفته آینده فعالیت ها از سرگرفته ‌می‌شود.

وی افزود:قیمت ها به صورت آهسته روند کاهشی را در پیش گرفته اند و در دراز مدت اثرش را نشان می دهد.

 موتمنی در ادامه گفت: به هرحال خودرو نیز کالای مصرفی است اگر کسی نیاز داشته باشد می خرد اما کسانی که قصد این را دارند که خودروی خود را تبدیل به احسن کنند الان زمان مناسبی برای این کار نیست باید کمی صبر کنند.

وی با اشاره به اینکه پیش بینی می شود روند کاهشی حاکم بر بازار طی یک ماه اخیر، در هفته آتی هم تداوم یابد، ادامه داد: با افزایش تولید خودرو و افزایش عرضه خودروهای تولیدی به بازر، این روند تشدید می شود و برری ها نشان می دهد تولید خودرو در نیمه دوم سال بیش از نیمه اول سال خواهد بود.

موتمنی تاکید کرد: بسیاری از کسانی که خودرو به قصد سرمایه گذاری خریده‌اند، هنوز خودروهایشان را وارد بازار نکرده‌اند چون هم مشتری در بازار نیست و هم قیمت های اعلامی شان طرفداری ندارد اما بی تردید مجبورند به قیمت های پایین تر نیز خودروهایشان را بفروشند.

 

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها