کد خبر : 25694

سخنگوی قوه قضاییه از صدور کیفرخواست مدیران یکی از خودروسازان بزرگ کشور خبر داد.

به گزارش خودروتک ، غلامحسین اسماعیلی در ادامه هشتمین نشست خبری خود اظهار کرد: یکی از تقاضای مردم برخورد با مفاسد و کوتاه کردن دست متجاوزان به حقوق عمومی است.

مجتمع ویژه رسیدگی به جرایم اقتصادی در دادگستری استان تهران راه‌اندازی شد و هفته گذشته دستورالعمل تشکیل این مجتمع تخصصی به تصویب رییس قوه‌قضائیه رسید و برای اجرا به دادگستری استان تهران ابلاغ شد. یکی از نکات مثبتی که در این حوزه و دستورالعمل پیش‌بینی شده، ایجاد تمهیدات لازم برای دریافت گزارش‌های مردمی و سازمان‌های مردم‌های نهاد و تشویق گزارش‌دهندگان  در خود این مجتمع و حمایت از گزارشگران مفاسد اقتصادی است.

سخنگوی قوه‌قضائیه به پرونده‌های مهم مفاسد اقتصادی و به سرانجام رسیدن برخی از آنها اشاره کرد و گفت: پرونده مربوط به کیمیا خودرو رسیدگی شد و متهمان به حبس‌های طویل‌المدت محکوم شدند که هفته گذشته اطلاع رسانی شد.

سخنگوی قوه‌قضائیه اضافه کرد: در پرونده شرکت پرشین پارس رسیدگی دادگاه بدوی انجام شد و در این پرونده که 1379 شاکی داشت، مدیران شرکت به حبس‌های طویل‌المدت محکوم شدند. چون این پرونده جزو پرونده‌های شعب ویژه نبوده، جزییات این دادنامه را اعلام نمی‌کنم تا پس از قطعیت، جزییات دادنامه اطلاع رسانی شود.

اسماعیلی گفت: پرونده مدیران یکی از شرکت‌های خودروساز در دادسرای تهران مفتوح بود. این پرونده با 23 متهم که برخی از متهمان در زمره مدیران سابق شرکت خودروساز هستند و برخی نیز کسانی هستند که خودروها را به صورت سبدهای بزرگ از خودروساز دریافت می‌کردند و رانت و انحصار ایجاد کرده بودند و همچنین برخی مقامات دیگر جزو متهمان این پرونده هستند که کیفرخواست صادر شده و به دادگاه ویژه رسیدگی به جایم اخلالگران اقتصادی ارسال شده است.

منبع: تسنیم

ارسال نظر

دیگر رسانه ها